عملیات حزب‌الله لبنان علیه مواضع رژیم صهیونیستی

16:21 - 21 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۰۶۱
عملیات حزب‌الله لبنان علیه مواضع رژیم صهیونیستی
حزب‌الله لبنان از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی همواره یکی از عوامل اصلی نگرانی رژیم صهیونیستی، به ویژه در شمال اراضی اشغالی بوده است.

خبرگزاری میزان - هم‌زمان با تداوم بمباران مناطق مسکونی و بیمارستان‌های غزه از سوی رژیم صهیونیستی، حزب‌الله لبنان نیز در پاسخ به این جنایت‎ها، حملاتی را ضد مواضع این رژیم در شمال اراضی اشغالی انجام داده است.

حزب‌الله تنها از روز گذشته تاکنون ضربات سنگینی را به رژیم اشغالگر تحمیل کرده است. 

 در همین پی، ساعتی پیش خبرنگار پایگاه عبری‌زبان «کان» از وقوع حادثه امنیتی سختی در مرز‌های شمالی اراضی اشغالی خبر داد و گفت در حمله به پایگاه «دوویو» با موشک‌های هدایت شونده، شماری از صهیونیست‌ها زخمی شدند.

منابع عبری‌زبان اعلام کردند که بر اثر شلیک موشک‌های هدایت‌شونده به سمت چند خودروی صهیونیست‌ها در منطقه «دوویو» در شمال اراضی اشغالی شش صهیونیست زخمی شدند. در پی این حمله، از شهرک‌نشینان صهیونیست در مناطق مرزی شمالی خواسته شده تا اطلاع ثانوی به پناهگاه‌ها بروند.

دقایقی بعد حزب‌الله لبنان بیانیه‌ای منتشر کرده و گفت: یک واحد لجستیک اشغالگران اسرائیلی که قصد نصب تجهیزات جاسوسی در نزدیکی پایگاه دوویو را داشتند، هدف قرار داده و تلفاتی قطعی به آن‌ها وارد کردیم.

حزب‌الله لبنان همچنین اعلام کرد که یک بولدوزر ارتش رژیم صهیونیستی را در نزدیکی این پایگاه با موشک‌های هدایت شونده هدف قرار داده و آن را منهدم کرده که در این عملیات سرنشینان این بولدوزر به هلاکت رسیده و تعدادی از نظامیان صهیونیست که در نزدیکی آن مستقر بودند هم کشته یا زخمی شده‌اند.

حزب‌الله همچنین روز گذشته پایگاه‌های «الرادار» و «زبدین» متعلق به ارتش رژیم صهیونیستی را در مزارع اشغالی شبعا با سلاح‌های مناسب هدف قرار داده و تلفاتی قطعی به آن‌ها وارد کردند.

پیش از آن، منابع لبنانی از درگیری مسلحانه شدید مبارزان مقاومت با اشغالگران صهیونیست در اطراف شهرک «المطله» در مرز بین لبنان و اراضی اشغالی خبر داده بودند.

پیش از ظهر روز گذشته هم منابع عبری‌زبان از وقوع انفجاری مهیب در نزدیکی منطقه «هونین» و شهرک «مرگلیوت» در شمال اراضی اشغالی خبر داده بودند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *