کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواستار تحقیقات درباره بمباران غزه از سوی رژیم صهیونیستی شد

15:23 - 19 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۶۸۶
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواستار تحقیقات درباره بمباران غزه از سوی رژیم صهیونیستی شد
تورک می‌گوید که رژیم صهیونیستی باید تعهدات خود درباره حفاظت از جان غیرنظامیان فلسطینی را در غزه و کرانه باختری اجرا کند.

خبرگزاری میزان – «ولکر تورک»، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواستار تحقیق درباره بمباران غزه از سوی رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش «رویترز»، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در بازدید از امان، پایتخت اردن خواستار تحقیق در مورد استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح‌های انفجاری قوی غزه شد.

وی تاکید کرد: استفاده از این تسلیحات سبب تخریب بی‌رویه در منطقه تحت محاصره غزه شده است؛ بمباران گسترده غزه از سوی رژیم صهیونیستی به‌ویژه استفاده از سلاح‌های انفجار قوی در مناطق پرجمعیت به‌وضوح تاثیرات انسانی و حقوق بشری ویرانگری دارد.

تورک اظهار کرد که رژیم صهیونیستی باید به استفاده از چنین سلاح‌هایی در این منطقه پرجمعیت که محل سکونت ۲.۳ میلیون فلسطینی است و در حال حاضر نیمی از آن‌ها به دلیل جنگ در ماه گذشته آواره شده‌اند، پایان دهد.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل همچنین گفت: حملات اسرائیل باید بررسی شوند؛ ما نگرانی‌های بسیار جدی داریم که این حملات به حملات نامتناسب و ناقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه تبدیل شود.

وی با اشاره به ادعای رژیم صهیونیستی درباره مقاومت فلسطین نیز اظهار کرد: حتی چنین رفتاری از سوی مقاومت فلسطین سبب مبرا شدن اسرائیل از تعهداتش در قبال حفاظت از غیرنظامیان منجر نمی‌شود.

تورک در بخشی دیگر با اشاره به شهادت دست‌کم ۱۷۶ فلسطینی از جمله ۴۳ کودک و یک زن در حوادث مربوط به کرانه باختری، تاکید کرد: اسرائیل باید اقدام‌های فوری را برای حفاظت از فلسطینی‌ها در کرانه باختری اشغالی که خشونت نظامیان و شهرک‌نشینان علیه فلسطینی‌ها در حال تشدید است، انجام دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی در پاسخ به پرسشی درباره این موضوع گفت که در حال بررسی است و بعدا پاسخ خواهد داد.‌

رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) نوار غزه را زیر آتش گسترده قرار داده و محاصره ۱۷ ساله این منطقه را به محاصره کامل تبدیل کرده است.

براساس اعلام منابع فلسطینی حدود ۱۱ هزار فلسطینی بر اثر حملات رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر تاکنون به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *