حمله به بیمارستان المعمدانی اوج توحش صهیونیست‌ها

11:23 - 26 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۸۶۵
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
حمله به بیمارستان المعمدانی اوج توحش صهیونیست‌ها
دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای خطاب به آنتونیو گوترش، خواستار اقدام این سازمان برای پایان دادن به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه شد.

خبرگزاری میزان - امین انصاری، دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران طی نامه‌ای به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، تاکید کرد که جهان منتظر اقدام موثر سازمان ملل برای توقف قتل‌عام و جنایت در سرزمین فلسطین است.

متن نامه مذکور به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

عالیجناب آنتونیو گوترش

دبیرکل سازمان ملل

جنایت هولناک حمله رژیم سفاک صهیونیستی به بیمارستان غزه و قتل‌عام بیش از هزار نفر از مردم مظلوم بی دفاع را محکوم می‌کنیم؛ این اقدام نقض فاحش کنوانسیون‌های بین‌المللی و جنایت جنگی وحشیانه و نسل‌کشی محسوب می‌شود که با پشتیبانی برخی دول غربی و حمایت دولت آمریکا انجام گرفته است و اوج توحش صهیونیست‌ها را نشان داد.

جامعه جهانی این جنایت را حاصل چراغ سبز شورای امنیت سازمان ملل می‌دانند، که با وجود بحران انسانی در غزه نمایندگان آمریکا، انگلیس و فرانسه با وتو کردن آتش‌بس، حمایت خود را از کشتار مردم مظلوم فلسطین اعلام داشتند.

صهیونیست‌ها با ادعای دروغ کشتار جمعی یهودیان و هولوکاست، سال‌ها نه تنها جنایت کردند بلکه این را پوششی برای جنایت‌های ضدبشری خود داشتند و برای این ادعا نه تنها سندی ارائه ندادند بلکه با جلوگیری از تحقیقات علمی و مستند دانشمندان و با هرگونه تشکیکی، در این ادعا برخورد شدید کردند؛ حالا در غزه و مقابل چشم جهانیان و دوربین‌های بین‌المللی مرتکب جنایت علیه بشریت می‌شوند که ادعای دروغ هولوکاست در برابر آن هیچ است؛ یک مورد آن جنایت حمله به بیمارستان المعمدانی است و تمام دنیا نظاره‌گر این مظلومیت و نسل‌کشی است.

بی‌شک اینگونه اقدام‌های غیرانسانی عزم و اراده جدی جامعه جهانی را تقویت کرده و همکاری کشور‌های منطقه را برای مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی به‌عنوان یک ضرورت بین‌المللی بیش از پیش افزایش می‌دهد.

از جنابعالی تقاضا می‌شود تلاش‌های خود برای پشتیبانی از حقوق مردم بی‌گناه فلسطین را تقویت کرده و از ظرفیت‌های این سازمان و آژانس‌های آن برای امدادرسانی و حمایت بشردوستانه از قربانیان و مناطق آسیب‌دیده استفاده و تدابیر لازم را جهت جلوگیری از ادامه نقض‌های فاحش حقوق بشر، در فلسطین اشغالی و به‌ویژه نوار غزه اتخاذ کنید؛ جهان منتظر است تا سازمان ملل اقدام موثری برای توقف قتل‌عام و جنایت در سرزمین فلسطین انجام دهد.

در پایان تاکید می‌کنیم، راه‌حل اصلی پایان بخشیدن به اشغال و به رسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت مردم مظلوم فلسطین و تحقق تشکیل دولت مستقل فلسطینی در تمام آن سرزمین به پایتختی قدس شریف است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *