سامانه پنجره واحد مدیریت زمین در ۱۶ استان افتتاح و رونمایی شد

14:18 - 18 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۸۵۹۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
سامانه پنجره واحد مدیریت زمین در ۱۶ استان افتتاح و رونمایی شد
سامانه پنجره مدیریت واحد زمین در ۱۶ استان افتتاح و با ۲ هدف کلی پیشگیری از مفاسد زمین خواری و ساماندهی نحوه ارائه خدمات حوزه زمین و ساختمان رسماً کار خود را آغاز کرد.

خبرگزاری میزان - مراسم افتتاح و رونمایی از سامانه پنجره واحد مدیریت زمین در قوه قضاییه با همت و تلاش و پیگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه به نمایندگی از دستگاه قضایی با همراهی و همکاری قوای مجریه و مقننه برگزار شد.

سامانه پنجره مدیریت واحد زمین سابقاً در ۱۶ استان افتتاح و بهره برداری شده بود و در جلسه امروز سه شنبه هجدهم مهرماه ۱۵ استان باقیمانده این سامانه را افتتاح و در خصوص مدیریت زمین تحت این سامانه قرار گرفتند.

مراسم افتتاح پنجره واحد مدیریت زمین که به‌صورت ویدیو کنفرانس با تهران و با حضور مدیران مرتبط استانی در سالن جلسات دادگستری کل استان برگزار می‌شد با سخنرانی جهانگیر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه کار خود را شروع کرد و سپس تعدادی از مدیران مرتبط کشور به ایراد سخن پرداختند و همچنین تعدادی از روسای کل دادگستری‌های استان‌های حاضر در جلسه ویدیوکنفرانسی مطالب خود را بیان کردند و در پایان سامانه پنجره واحد مدیریت زمین در این ۱۶ استان باقیمانده افتتاح و رسماً کار خود را آغاز کرد.

گفتنی است سامانه پنجره واحد مدیریت زمین با ۲ هدف کلی پیشگیری از مفاسد زمین خواری و ساماندهی نحوه ارائه خدمات حوزه زمین و ساختمان راه اندازی شده است و این سامانه قابلیت شناسایی تخلفات زمین خواری و ساخت و ساز‌های غیرمجاز در اراضی حساس کشور را با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای فراهم خواهد کرد و نظارت مستقیم بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی ذی ربط خواهد داشت. این سامانه با فراهم کردن زیرساخت‌های الکترونیکی مدیریت هوشمندانه و سیستمی فرایند‌های بین دستگاهی جهت ارائه مجوز‌ها و استعلامات زمین و ساختمان را جهت پیشگیری از بروز مفاسد و مشکلاتی نظیر جعل استعلامات و مجوزها، تبانی و ارتشاء توسط زمین خواران تداخل وظایف بین دستگاهی و عدم شفافیت در تصمیم گیری‌های کمیسیون‌ها و شورا را فراهم خواهد آورد.

نادر بخشی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان غربی که به‌عنوان نماینده دادگستری استان امر پنجره واحد مدیریت زمین را پیگیری می‌کند در این جلسه گفت: سامانه پنجره واحد مدیریت زمین بسیار ارزشمند است و بسیاری از مشکلات سنتی مرتبط با زمین را مرتفع خواهد کرد و در استان آذربایجان غربی که اراضی کشاورزی و منابع طبیعی فراوانی وجود دارد این سامانه بسیارارزشمند و مفید فایده خواهد بود.

بخشی از مدیران اجرایی خواست ظرف یک هفته آینده اطلاعات درخواستی را بارگذاری نمایند تا در این خصوص اقدامات تکمیل شود و پایش اراضی به نحو مطلوب انجام شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *