بیش از ۴۲۶ هکتار از اراضی ملی در مازندران رفع تصرف شد

8:55 - 15 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۷۹۱۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
بیش از ۴۲۶ هکتار از اراضی ملی در مازندران رفع تصرف شد
رئیس کل دادگستری استان مازندران گفت: در ۶ ماه نخست امسال، بیش از ۴۲۶ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی در استان مازندران خلع‌ید و رفع تصرف شد.  

خبرگزاری میزان- حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری اظهار کرد: این ۴۲۶ هکتار مربوط به ۵۱۸ فقره اراضی ملی و منابع طبیعی بوده که ۵۰۰ فقره به منابع طبیعی مازندران در (ساری) و ۱۸ فقره به منابع طبیعی استان در (نوشهر) اختصاص داشته است.

رئیس کل دادگستری استان مازندران افزود: از مجموع ۴۲۶ هکتار حدود، ۴۱۹ هکتار اراضی در محدوده منابع طبیعی مرکز استان (ساری) و بیش از ۷ هکتار به منابع طبیعی استان (نوشهر) مرتبط بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری در ادامه با تاکید بر لزوم آزاد سازی عرصه‌های ملی اظهار کرد: حفظ حقوق بیت‌المال از اهمیت فوق‌العاده‌ای برای دستگاه قضایی استان برخوردار بوده و حفظ انفال، اراضی ملی و منابع طبیعی همیشه در شورای حفظ حقوق بیت المال استان مورد تاکید و پیگیری قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: انجام اقدامات پیشگیرانه در راستای جلوگیری از تصرف اراضی ملی، منابع طبیعی و ساخت و سازهای غیر مجاز در کنار اجرای کامل و دقیق مصوبه‌های شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی استان بسیار ضروری است.

 رئیس کل دادگستری استان مازندران خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مختلف با امکانات و تجهیزاتی که در اختیار دارند، باید تلاش خود را بکار گیرند تا از اراضی ملی، منابع طبیعی و بیت‌المال به بهترین شکل ممکن پاسداری و حفاظت کنند.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *