بیش از ۲۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان جاسک رفع تصرف شد

۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۷:۱۴
کد خبر: ۴۷۳۶۲۴۹
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
بیش از ۲۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان جاسک رفع تصرف شد
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رفع تصرف بیش از ۲۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان جاسک خبر داد.

خبرگزاری میزان-مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان اظهار کرد: با توجه به تأکیدات ریاست قوه قضاییه مبنی بر لزوم اهتمام جدی نسبت به صیانت از حقوق عامه به ویژه در امر مقابله با تصرفات غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی، به دستور دادستان عمومی و انقلاب جاسک طی یک ماه اخیر، ۲۰۷ هزار متر مربع از اراضی ملی این شهرستان رفع تصرف شده است.

وی در ادامه افزود: رفع تصرف این اراضی پس از طی مراحل قانونی و انجام استعلام‌های مورد نیاز از مراجع ذی‌ربط توسط اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان جاسک با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری به مرحله اجرا گذاشته شده است.

قهرمانی تصریح کرد: این زمین‌ها بدون اخذ مجوز قانونی، تصرف شده بود که پس از خلع ید متصرفان و اعاده وضع به حال سابق، به بیت‌المال بازگردانده شد.

وی در ادامه بر لزوم اهتمام ویژه دستگاه‌های متولی به گزارش سریع و به موقع تخلفات با هدف شتاب بخشی به روند رسیدگی‌های قضایی و صیانت از حقوق بیت‌المال تأکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان با اشاره به ضرورت مقابله هدفمند و مستمر با متخلفان حوزه زمین‌خواری خاطرنشان کرد: حفاظت از اراضی ملی و صیانت از منابع طبیعی عزم همگانی دستگاه‌های مسئول را به منظور اجرای تدابیر پیشگیرانه، مقابله بهنگام و تسریع در اجرای احکام می‌طلبد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *