۶ زندانی میان ایران و ترکیه تبادل شدند

۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۱:۲۳
کد خبر: ۴۷۳۵۰۴۴
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
۶ زندانی میان ایران و ترکیه تبادل شدند
ایران و ترکیه هر کدام سه زندانی تبعه خود را در جریان اجرای موافقتنامه انتقال زندانیان میان ۲ کشور تبادل کردند.

خبرگزاری میزان - عسکر جلالیان، معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری از تبادل ۶ زندانی ایرانی و ترکیه‌ای بین ۲ کشور خبر داد.

جلالیان ضمن اشاره به نشست اخیر کمیته انتقال محکومین ۲ کشور در آنکارا، گفت: تبادل سه تبعه ایرانی و سه تبعه ترکیه‌ای در مرز بازرگان ماحصل سفر اخیر هیئت وزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران به آنکارا و رایزنی‌های با مقامات وزارت دادگستری ترکیه بود.

وی اظهار کرد: تلاش می‌کنیم در اجرای موافقتنامه‌های حقوق بشری انتقال محکومین به حبس، اتباع خارجی محبوس در کشورمان را در صورت احراز شرایط و رضایت آن‌ها به کشورشان منتقل کرده و در مقابل نیز چنین توقع و انتظاری از طرفین معاهدات داریم.

جلالیان با اشاره به اینکه ترکیه یکی از مقاصد گردشگری و سفر هموطنانمان است، بیان کرد: تعداد زندانیان ایرانی در این کشور در حال افزایش است؛ از هموطنان درخواست می‌کنیم قبل از سفر، قوانین و محدودیت‌های کشور مقصد سفر را مطالعه کنند.

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری در پایان گفت: در برخی کشور‌ها مانند ترکیه برخورد با جرایم مواد مخدر شدید است؛ علاوه بر دستگیری و محکومیت عامل جرم، همراهان و کسانی که با متهم ارتباطات تلفنی هم داشته باشند، تحت تعقیب قرار گرفته و مجازات‌های سنگینی در انتظار آنهاست.

انتهای پیا


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *