سیزدهمین پرونده قصاص در خوی به سازش ختم شد

15:07 - 22 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۴۲۲۶
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
سیزدهمین پرونده قصاص در خوی به سازش ختم شد
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از سازش سیزدهمین پرونده قصاص سال جاری استان در خوی در راستای پویش به عشق حسین (ع) می‌بخشم خبر داد.

خبرگزاری میزان - ناصر عتباتی اظهار کرد: در سال ۱۳۹۸ فردی مرتکب قتل عمدی مرد مسلمان شده بود که به این اتهام دستگیر و در زندان بسر می‌برد که حکم قصاص متهم مذکور در مورخه ۱۳۹۸.۱۲.۲۸ توسط شعبه ۳۴ دیوان عالی کشور تایید شده بود و منتظر طی مراحل قانونی برای اجرای حکم قصاص بود.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: به منظور اصلاح ذات البین و تلاش برای اخذ رضایت از اولیای دم، با تلاش‌های شبانه روزی و تشکیل جلسات سازشی متعدد که از سوی دادستان شهرستان خوی در دفتر دادستانی صورت گرفت، سرانجام این تلاش‌ها منجر به نتیجه شده و اولیای دم از حق خود گذشتند.

وی با ابراز خرسندی از این سازش گفت: امسال این سیزدهمین سازش قصاص استان است که در راستای پویش به عشق حسین می‌بخشم اتفاق می‌افتد که نشان از روح بخشنده اولیای دم و عشق به سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع) دارد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در پایان تصریح کرد: پویش به عشق امام حسین (ع) می‌بخشیم به مانند سال گذشته که برکات بسیاری داشت، امسال هم در استان به راه افتاده است و انتظار می‌رود مردم فهیم و باگذشت استان لحظات نابی از صلح و سازش و دوستی را رقم بزنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *