گفت‌وگو|

جمهوری آذربایجان مراقب باشد که با طناب رژیم صهیونیستی به چاه نیفتد

7:45 - 20 شهريور 1402
کد خبر: ۴۷۳۳۶۲۲
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
جمهوری آذربایجان مراقب باشد که با طناب رژیم صهیونیستی به چاه نیفتد
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تحولات قفقاز و بازیگری رژیم صهیونیستی را به ضرر جمهوری آذربایجان دانست و به این کشور هشدار داد با طناب رژیم صهیونیستی به چاه نیفتد که اگر بیفتد درآمدن از آن سخت خواهد بود.

خبرگزاری میزان - جمهوری آذربایجان در چند روز اخیر تحرکات نظامی جدیدی در مرز با ارمنستان آغاز کرده است، به باور کارشناسان تصرف کامل قره‌باغ و ایجاد کریدور جعلی زنگزور و اشغال جنوب ارمنستان از اهداف جمهوری آذربایجان است.

در این رابطه یعقوب رضازاده، عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با میزان، ضمن اشاره به تحولات قفقاز بیان کرد: در موضوع قره‌باغ که متعلق به جمهوری آذربایجان بود همواره جمهوری اسلامی ایران از برگشت این بخش به آذربایجان حمایت کرد، اما آذربایجان بعد از اینکه قره‌باغ به مالکیت او درآمد با تحریک برخی کشور‌های همسایه خود و رژیم صهیونیستی سعی کرد با ادامه حملات نظامی بین مرز‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان تنش ایجاد کند.

وی ضمن هشدار به جمهوری آذربایجان مبنی بر اینکه اگر با طناب رژیم صهیونیستی به چاه بیفتد امکان در آمدن از چاه سخت خواهد بود اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران بارها از طریق دولت و مجلس توصیه کرده که راه‌حل اختلافات مذاکره است، لشکرکشی فایده‌ای نخواهد داشت و قطعا این موضوع به ضرر جمهوری آذربایجان خواهد بود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگونه عملیات نظامی در مرز‌های خود را نمی‌پذیرید افزود: قطعا با کشوری که بخواهد با تحرکات نظامی مرز‌های کشور ما را تهدید کند به سختی و شدت برخورد خواهد شد.

رضازاده گفت: مرز‌های ایران مایه عزت و شرف ملی است و اگر کسی به کشورمان نگاه چپ داشته باشد باید دنبال ویرانی کشور خود باشد. توصیه می‌کنیم جمهوری آذربایجان با توطئه رژیم صهیونیستی خود را با ما درگیر نکند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس ادامه داد: بهتر است جمهوری آذربایجان مشکل خود را از طریق دیپلماسی حل کند؛ چندین سال بود که قره‌باغ در اختیار ارمنستان بود و اگر همت و مساعدت ایران نبود آذربایجان تاکنون موفق به آزادسازی آن نشده بود.

وی با بیان اینکه توانمندی‌های نظامی ایران در منطقه بر هیچ کس پوشیده نیست گفت: ما گنجینه قدرت هستیم و هیچ‌گونه تغییر منطقه‌ای و ژئوپلتیک در مرزها را قبول نمی‌کنیم. اگر کشوری بخواهد این خطا را انجام دهد با سیلی محکمی مواجه خواهد شد.

 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *