معاون اول قوه قضاییه: اجرای عدالت و رضایتمندی مردم دو هدف مهم قوه قضاییه است

15:35 - 31 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۹۵۹
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
معاون اول قوه قضاییه: اجرای عدالت و رضایتمندی مردم دو هدف مهم قوه قضاییه است
معاون اول قوه قضاییه در مراسم معارفه رئیس کل دادگستری خراسان رضوی بر اجرای عدالت و رضایتمندی مردم به عنوان دو هدف مهم قوه قضائیه تأکید کرد.

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی گفت: در بین تمامی شاخص‌هایی که برای رسیدن به اهداف در قوه قضائیه وجود دارد، مهم‌ترین شاخص این است که مردم احساس اجرای عدالت و احساس رضایتمندی داشته باشند.

وی افزود: برنامه‌ها در دستگاه قضایی باید هدف محور باشد و این برنامه‌ها همواره بر اساس اسناد بالادستی از جمله منویات مقام معظم رهبری در مورد قوه قضاییه و سند تحول قضایی تدوین می‌شود.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: بعضاً برنامه‌های از پیش تعیین نشده نیز برای قوه قضاییه به وجود می‌آید؛ از جمله مسئله‌ی اغتشاشات که در سال گذشته رخ داد که نهایتاً این تهدید با رهبری حکیمانه رهبر انقلاب، مدیریت خوب رئیس قوه قضائیه و تلاش نیرو‌های امنیتی، انتظامی و قضات و کارمندان قوه قضائیه به فرصت تبدیل شد.

حجت الاسلام والمسلمین مصدق در این مراسم که با حضور مسئولان قضایی، اجرایی، انتظامی، نظامی و امنیتی خراسان رضوی و مسئولان سایر دستگاه‌ها برگزار شد با اشاره به مقوله حجاب گفت: قوانین ما در حوزه حجاب بسیار دقیق و کامل است و ما امروزه در این حوزه خلاء قانونی نداریم، در حال حاضر باید قوانین را به میدان عمل بیاوریم و این در حالیست که دستگاه‌های مختلف در این زمینه باید ایفای نقش کنند.

معاون اول قوه قضاییه، رئیس کل جدید دادگستری استان را شخصیتی پرتلاش، توانمند و پیشکسوت دانست و افزود: رئیس کل جدید دادگستری استان با توجه به حضور در سمت‌های مختلف قضائی بتوانند به عنوان مدیری پرتلاش و جهادی در استان خراسان رضوی، منشأ اثر و خدمت به پیشگاه مردم متدین و بزرگوار باشند.

حجت الاسلام والمسلمین مصدق همچنین با تقدیر از تلاش‌های صادقانه و شبانه روزی غلامعلی صادقی، برای وی در سمت جدید قضایی به عنوان عضو معاون دیوانعالی کشور و مشاور معاون اول قوه قضائیه آرزوی موفقیت کرد.

رئیس کل جدید دادگستری خراسان رضوی: حل مسائل استان، نیازمند نگاهی نو و متفاوت است

معاون اول قوه قضاییه: اجرای عدالت و رضایتمندی مردم دو هدف مهم قوه قضاییه است

رئیس کل جدید دادگستری خراسان رضوی در مراسم تکریم و معارفه گفت: فهم ما از این استان این است که باید به آن نگاه ویژه داشت و این فهم بر عملکرد ما مؤثر خواهد بود و باعث می‌شود ما در تصمیماتمان تمامی لایه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی را در نظر بگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی افزود: بر این اساس باید در این حوزه قضایی احکامی صادر شوند که پیوست اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی داشته باشد.

در این مراسم همچنین حجت الاسلام والمسلمین خلیلی بر لزوم نگاه همه جانبه مدیران در تصمیم گیری‌ها تأکید کرد و حل مسائل استان خراسان رضوی را نیازمند نگاه متفاوت و نو دانست.

وی خاطر نشان کرد: نگاه به بیرون از دستگاه قضایی و مشاهده آثار احکام صادره در جامعه، لازمه کار قضایی است و اگر اثر مثبت ببینیم باید پی ببریم که حکم صادره عادلانه بوده است.

رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی تأکید کرد: در پیشبرد اهداف و حل مسائل استان و ارتقاء جایگاه فعلی آن، به انسجام، اتخاذ و همدلی نیاز داریم.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی با تأکید بر لزوم انجام اقدامات با محوریت تعادل گفت: تعادل از عدالت بر می‌خیزد و این نوع عدالت از عقل سرچشمه می‌گیرد، بر این اساس آثار رأی قاضی باید در اجتماع دیده شود و به خوبی تأثیرگذار باشد.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی توجه توأمان به درون و بیرون دستگاه قضایی را بسیار مهم دانست و افزود: مدیران به همان اندازه که به مسائل درون دستگاه و توجه دارند باید به مسائل بیرون از دستگاه قضایی نیز توجه داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی با اشاره به سیاست‌های دستگاه قضایی در دوران جدید گفت: با یک نگاه متعالی باید به دنبال تحقق سند تحول قوه قضائیه ملهم از منویات مقام معظم رهبری  باشیم و انشاء الله در سایه اتحاد و همدلی در زمینه ارتقاء کمی و کیفی دستگاه قضایی و افزایش رضایتمندی عمومی گام برخواهیم داشت. 

عضو معاون دیوانعالی کشور جابجایی و تغییر را امری مبارک دانست

معاون اول قوه قضاییه: اجرای عدالت و رضایتمندی مردم دو هدف مهم قوه قضاییه است

رئیس کل سابق دادگستری خراسان رضوی در این مراسم طی سخنانی کوتاه گفت: آنچه را که به عنوان خدمت در حوزه قضایی استان انجام دادیم وظیفه ما بوده و اگر قصوری در این زمینه رخ داده از مردم شریف استان طلب بخشش دارم.

عضو معاون دیوانعالی کشور از حمایت‌ها و همراهی‌های بی دریغ شهروندان گرانقدر، نماینده معزز، ولی فقیه و امام جمعه مشهد، تولیت آستان قدس رضوی و همراهی مدیریت مجموعه اجرایی و کلیه مدیران، مسئولان، فرماندهان و نیرو‌های نظامی، انتظامی و امنیتی با دادگستری استان تقدیر و تشکر کرد.

غلامعلی صادقی نیز در این مراسم، تغییرات و جابجایی‌ها را امر مطلوبی دانست و آن را موجب پیشرفت خواند.

استاندار خراسان رضوی بر نقش مثبت دادگستری استان در مهار تنش‌های امنیتی تأکید کرد

نظری در این مراسم گفت: اگر طی چند سال گذشته در این استان دچار مسائل امنیتی شدید نشدیم، متأثر از نقش دادگستری استان و مدیریت خوب صادقی بوده است.

مدیریت اجرایی استان افزود: ایجاد تعادل در استان خراسان رضوی به دلیل جمعیت زیاد و حساسیت‌های بالایی که دارد دشوار است، اما با هماهنگی و همکاری دستگاه‌ها و حمایت مجموعه قضایی استان این تعادل ایجاد شده است.

 نظری خاطر نشان کرد: انتصاب جناب آقای خلیلی را به فال نیک می‌گیریم و اعلام آمادگی می‌کنیم بهتر از گذشته با همراهی و هم افزایی مسیر پیشرفت و ارتقاء استان را دنبال کنیم.

استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم بر نقش مثبت دادگستری استان در مهار تنش‌های امنیتی تأکید کرد.

گفتنی است حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی پیش از این دارای سمت‌ها و مسئولیت‌های متعدد قضایی از جمله ریاست دادگستری کل استان گلستان، ریاست دادگستری کل استان قم و همچنین ریاست دادگستری کل استان گیلان بوده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *