عین‌اللهی: یکی از دستاورد‌های موفق جمهوری اسلامی خودکفایی در حوزه سلامت است

23:36 - 29 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۶۷۷
عین‌اللهی: یکی از دستاورد‌های موفق جمهوری اسلامی خودکفایی در حوزه سلامت است
وزیر بهداشت بر لزوم مشارکت انجمن‌های علمی در اجرای پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان و توسعه شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد.

خبرگزاری میزان - بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت در نشست انجمن‌های علمی گروه پزشکی با بیان این مطلب که در دنیای امروز بحث پیشتازی در تولید علم و فناوری مطرح است، گفت: یکی از دستاورد‌های موفق جمهوری اسلامی، بحث خودکفایی در حوزه سلامت و ارائه خدمات درمانی پیشرفته در سطح بین‌المللی است که این افتخار با تلاش ارزشمند انجمن‌های علمی حاصل شده است.

وی ضمن اعلام آمادگی برای دریافت نظرات انجمن‌های علمی گروه پزشکی، اظهار کرد: امنیت و سلامت از مؤلفه‌های مهم حکمرانی و ارائه خدمت به مردم محسوب می‌شود و در حال حاضر خدمات سلامت در سطح بالا و مطابق با استاندارد‌های بین‌المللی در کشور ارائه می‌شود.

عین اللهی با بیان این مطلب که روزآمدی  انجمن‌های علمی گروه پزشکی باعث افتخار است، افزود: رسالت انجمن‌های علمی، اقدامات و ارائه روش‌های علمی است و انتظار می‌رود میزان آموزش‌های مداوم در میان انجمن‌های علمی گسترش یابد.

وی با تاکید بر ضرورت برگزاری آموزش‌ها به صورت حضوری، عنوان کرد: انجمن‌های علمی باید در بسیاری از حیطه‌ها وارد شوند و پروژه‌های تخصصی حوزه‌های  بهداشت، درمان، دارو و تجهیزات را اجرایی کنند.  

وزیر بهداشت با اشاره به این نکته که یکی از رویکرد‌های ما، برون سپاری است، اضافه کرد: انجمن‌های علمی می‌توانند در این خصوص مشارکت داشته و با ارائه طرح‌های اجرایی، در تحقق اهداف وزارت بهداشت موثر باشند.

وی با دعوت از استادان انجمن‌های علمی برای حضور در  کمیته‌های تخصصی وزارت بهداشت، یادآور شد: در توسعه شرکت‌های دانش بنیان و تقویت گردشگری سلامت، انجمن‌های علمی می‌توانند بازو و یاریگر وزارت بهداشت باشند.

عین اللهی از ارائه خدمات گروه‌های جهادی انجمن‌های علمی  پزشکی در مناطق محروم تقدیر کرد و افزود: ایثارگری و فداکاری جامعه پزشکان در طول تاریخ انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دوران همه‌گیری کرونا بسیار برجسته است و  نقش  رسانه‌های جمعی در آگاهی‌رسانی به جامعه و تبیین زحمات کادر سلامت ارزنده خواهد بود.

وزیر بهداشت در پایان تصریح کرد: اقدامات صورت گرفته در حوزه پزشکی باید مستند سازی و ساماندهی شود و انجمن‌های علمی  در بازنگری برنامه‌ها و کوریکولوم‌های آموزشی و  همچنین تغییر پروتکل‌های درمانی با شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی و دبیرخانه‌های تخصصی وزارت بهداشت همکاری داشته باشند.

انتهای پیام/


برچسب ها: وزیر بهداشت

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *