گفت‌وگو|

افزایش قیمت دام زنده مقطعی است/ ثبات به بازار برمی‌گردد

14:35 - 28 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۵۰۰
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
افزایش قیمت دام زنده مقطعی است/ ثبات به بازار برمی‌گردد
رئیس شورای تامین‌کنندگان دام کشور با تاکید بر اینکه افزایش قیمت دام زنده مقطعی است، گفت: در روز‌های آینده شاهد بازگشت ثبات به بازار و حتی کاهش قیمت گوشت خواهیم بود.

خبرگزاری میزان _ بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد قیمت دام زنده در ۲ هفته اخیر با افزایش روبه‌رو بوده و در برخی مناطق به بیش از ۱۸۰ هزار تومان رسیده است.

در همین خصوص منصور پوریان، رئیس شورای تامین‌کنندگان دام کشور، در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: در برخی از مناطق ممکن است قیمت دام زنده ۱۵ الی ۱۷ هزار تومان افزایش یافته باشد، اما به طور کلی در سراسر کشور این افزایش قیمت اعمال نشده است.  

وی در ادامه افزود: در ۲ هفته اخیر و پس از عید قربان، قیمت دام زنده با افزایش جزئی روبه‌رو بود، اما این نوسان مقطعی بوده و در حال رفع شدن است.

رئیس شورای تامین‌کنندگان دام کشور علت نوسان قیمت گوشت در هفته‌های اخیر را افزایش تقاضا به‌علت گرانی گوشت مرغ دانست و گفت: افزایش تولید، عرضه  واردات در هفته‌های آینده موجب بازگشت ثبات به بازار گوشت قرمز و حتی کاهش قیمت آن خواهد شد.  

پوریان تاکید کرد: در حال حاضر قیمت دام سبک زنده در برخی از مناطق ۱۶۵ هزارتومان و در برخی مناطق دیگر ۱۷۰ هزارتومان است.  

وی همچنین اعلام کرد: در رابطه با تامین و تولید دام زنده هیچ مشکلی وجود ندارد و مشکل اصلی بالا بودن قیمت گوشت قرمز برای مصرف‌کننده است.  

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *