حوادث آمریکا|

ضرب و شتم زن آمریکایی به دست پلیس لس‎آنجلس/شلیک‌های مرگبار پلیس آمریکا

8:47 - 24 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۵۱۶
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
ضرب و شتم زن آمریکایی به دست پلیس لس‎آنجلس/شلیک‌های مرگبار پلیس آمریکا
برخورد‌های خشونت‎بار و مرگبار پلیس آمریکا با شهروندان این کشور همچنان ادامه دارد و قربانی می‌گیرد.

خبرگزاری میزان – اگرچه انتشار ویدئو‌های مربوط به خشونت و شلیک‌های مرگبار پلیس آمریکا سبب شده تا چنین رویکردی به اطلاع همگان برسد، اما تاثیری در کاهش سرعت یا متوقف کردن این روند نداشته است.

شلیک مرگبار پلیس در ایالت کالیفرنیا

به گزارش «سی بی اس نیوز»، ویدئوی شلیک مرگبار پلیس شهر «استوکتون» ایالت کالیفرنیا آمریکا به یک مرد در ماه گذشته منتشر شد.

بر اثر این حادثه که در چهارم ماه ژوئن (ماه گذشته) رخ داد، افسران پلیس به سمت یک مظنون شلیک کرده و وی را به قتل رساندند.

در ویدئوی منتشر شده، مشخص است که برخلاف ادعای پلیس «استوکتون»، مظنون به سمت افسران پلیس شلیک نکرده است و هنگامی هدف قرار گرفت که تسلیم پلیس شده بود.

شلیک مرگبار پلیس فلوریدا به یک اسپانیایی تبار در فلوریدا

به گزارش «هافینگتن پست»، یک مرد اسپانیایی‎تبار ۲۶ ساله در برخوردی با پلیس شهر «اورلاند» ایالت «فلوریدا» که کمتر از یک دقیقه طول کشید، کشته شد.

وی در حالی روز سوم جولای هدف تیراندازی پلیس قرار گرفت که در خودروی پارک شده خود نشسته بود.

اداره پلیس شهر «اورلاندو» پس از درخواست خانواده و وکیل قربانی، فیلم دوربین بدنه این برخورد مرگبار را منتشر کرد.

در این فیلم مشخص می‌شود که افسر پلیسی که از کنار خودروی قربانی رد می‌شود، با فریاد از وی می‌خواهد موسیقی را که از خودرو پخش می‌شود، خاموش کند و قربانی به دستور وی پاسخ مثبت می‌دهد.

قربانی اسپانیایی‎تبار در ادامه به دستور افسر پلیس دست‌هایش را روی فرمان می‌گذارد؛ افسر پلیس در ادامه با یک قدم به عقب رفتن به وی شلیک می‌کند.

 

 

بر اساس ویدئوی منتشر شده، وقتی افسر دیگری از افسر شلیک کننده درباره صدای تیراندازی می‌پرسد، وی می‌گوید که خودش شلیک کرده است؛ در ادامه دو افسر به سمت خودرو رفته و به قربانی دستور می‌دهند که از خودرو پیاده شود، اما متوجه می‌شوند که وی واکنش نشان نمی‌دهد.

مرگ این قربانی اسپانیایی تبار پلیس آمریکا ساعتی بعد در بیمارستان اعلام شد.

اداره پلیس شهر «اورلاندو»، ضمن خودداری از افشای هویت دو افسر دخیل در این ماجرا اعلام کرد که سلاحی درخودروی قربانی پیدا نکرد.

شلیک مرگبار پلیس فلوریدا به یک زن

به گزارش «فاکس نیوز»، سخنگوی پلیس شهر «اورلاند» ایالت فلوریدا در پی دریافت تماس تلفنی مبنی بر مشاجره خانگی و حضور در یک مجتمع آپارتمانی به سمت یک زن شلیک کرده و وی را به قتل رساند.

هر دو افسر دخیل در این حادثه در مرخصی اداری قرار دارند.

برخورد خشونت بار پلیس لس آنجلس با مادر یک نوزاد

به گزارش «گاردین»، دفتر کلانتر شهر «لس آنجلس» ایالت «کالیفرنیا» در پی انتشار ویدئویی مربوط به برخورد خشونت بار یک افسر پلیس با مادر یک نوزاد، اعلام کرد که افسر مذکور تحت نظارت قرار گرفته است.

وی ضمن غیر قابل قبول خواندن این حادثه، اعلام کرد که پرونده را جهت بررسی اتهام‌های جنایی به دادستانی می‌فرستد.

این دومین حادثه خشونت آمیز در کلانتری «لس آنجلس» در یک هفته است.

بر اساس ویدئوی جدیدا منتشر شده، یک افسر پلیس کلانتری «لس آنجلس» به صورت زنی که نوزاد سه هفته‌ای خود را در آغوش داشت، دو ضربه مشت می‌زند.

این زن در جریان یک بازرسی ترافیکی بازداشت شده بود؛ ضرب و شتم مادر نوزاد پس از آن رخ داد که وی از دادن نوزادش به پلیس خودداری کرد.

در بیست و چهارم ژوئن نیز ویدئویی از برخورد خشونت بار پلیس «لس آنجلس» با یک مرد در حال بازداشت منتشر شده بود؛ در این حادثه، پلیس به صورت زنی که در حال تصویربرداری از برخورد خشونت آمیز پلیس با همسرش بود، اسپری فلفل پاشید.

کلانتری «لس آنجلس» مدت‌هاست که با رسوایی‌هایی از این دست و پنجه نرم می‌کند؛ این کلانتری بزرگترین دفتر کلانتری در شهرهای آمریکاست که با اتهام شرایط وحشتناک در زندان‌ها مواجه است.

به گزارش «اسکای نیوز»، افسری که به مادر نوزاد را مورد ضرب و شتم قرار داد، از کار اخراج شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *