بازگشت تدریجی قطارهای اورهال شده به خطوط مترو پایتخت

10:11 - 21 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۱۰۶
دسته بندی: جامعه ، عمومی
بازگشت تدریجی قطارهای اورهال شده به خطوط مترو پایتخت
رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بودجه خوبی برای اورهال قطارهای مترو به شرکت واگن‌سازی اختصاص یافته است، گفت: این قطارها به تدریج وارد ناوگان مترو تهران خواهند شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری شهر، سید محمد آقامیری با بیان اینکه در شهریورماه سال ۱۴۰۰ از کارخانه واگن‌سازی تهران بازدید به عمل آوردیم، اظهار کرد: این کارخانه در آن زمان کاملاً تعطیل بود و بحران شرح وظایف و مأموریت داشتند و نمی‌دانستند در دوره جدید چه مأموریتی دارند.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شرکت تعطیل بود و واگن‌سازی در آن انجام نمی‌شد، خاطرنشان کرد: در بازدیدی که اخیراً از این کارخانه داشتیم نشان می‌داد که بودجه خوبی برای اورهال مترو اختصاص داده شده و ۴۲ رام قطار DC که از رده خارج شده بود، در حال بروزرسانی است تا مجدداً در خطوط مورد استفاده قرار بگیرد.

وی همچنین تصریح کرد: اتفاقی که در واگن‌سازی دیدیم جنب و جوش، توانمندی و خلاقیت بود و خوشبختانه شرایط خوبی ایجاد شده و با شرح وظایفی که در دوره جدید مدیریت شهری تعریف شد، شاهد احیای آن هستیم؛ مشکلات و مسائل مالی نیز برطرف شده و پشتیبانی خوب تدارکاتی و لجستیکی از متروی تهران در این کارخانه انجام می‌شود.

آقامیری با تأکید بر اینکه آنچه ما از شرکت واگن‌سازی خواسته‌ایم این است که توانمندی‌ها را ارتقاء دهند، گفت: کلانشهر‌هایی همچون اصفهان، تبریز و مشهد در زمینه مترو وارد شدند و شرکت واگن‌سازی می‌تواند مرکز ثقل پشتیبانی از مترو کلانشهر‌های کشور باشد.

وی در ادامه یادآور شد: ما چنین توانمندی متمرکزی در بخش متروی کشور نداریم و اگر واگن‌سازی تهران بتواند به این توانمندی در نوسازی و اورهال قطار‌ها برسد، می‌تواند تمام کلانشهر‌ها را پشتیبانی کند؛ چراکه این شهر‌ها امور خود را به بخش خصوصی واگذار می‌کنند درحالیکه شرکت واگن‌سازی تهران بیش از هزار و ۲۰۰ قطار را به طور مداوم بازسازی و نگهداری می‌کند و می‌تواند توانمندی خود را جز تهران به دیگر شهر‌ها نیز انتقال دهد.

رئیس کمیته عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه بر اساس زمان‌بندی مشخص شده، قطار‌های در حال اورهال به خطوط مترو تهران باز می‌گردند، تأکید کرد: هر قطاری که وارد سیستم متروی تهران می‌شود از سرفاصله رسیدن قطار‌ها به ایستگاه‌ها می‌کاهد؛ قطار‌های در حال اورهال به تدریج به خطوط باز می‌گردند و این در کنار ۶۳۰ واگنی است که در حال خریداری است و وارد ناوگان مترو خواهد شد.

وی افزود: اختصاص قطار‌ها به خطوط و اولویت‌بندی در این زمینه با شرکت بهره‌برداری مترو است و می‌تواند این قطار‌های بازسازی شده را در خطوطی که بیشترین خدمات‌رسانی را به مردم ارائه خواهد داد، مورد استفاده قرار دهد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *