آزادی ۸۵۵ زندانی با همت دادگستری استان قزوین و استفاده از ارفاقات قانونی در ۹۰ روز ممکن شد

11:25 - 20 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۹۰۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
آزادی ۸۵۵ زندانی با همت دادگستری استان قزوین و استفاده از ارفاقات قانونی در ۹۰ روز ممکن شد
رئیس کل دادگستری استان قزوین، گفت: با پیگیری‌های انجام شده در ۳ ماهه ابتدایی سالجاری، ۸۵۵ زندانی با بهره مندی از ارفاقات قانونی از نعمت آزادی برخوردار شدند.

علی شعبانی در گفت‌وگو با میزان، در تشریح اقدامات دادگستری استان قزوین در رابطه با آزادی زندانیان واجد شرایط با استفاده از ارفاقات قانونی، با بیان اینکه یکی از اولویت‌های قوه قضاییه در دوران تعالی کاهش جمعیت کیفری است، اظهارکرد: با پیگیری‌های انجام شده در ۳ ماهه ابتدایی سالجاری، ۸۵۵ زندانی از مددجویان استان با استفاده از ارفاقات قانونی از زندان‌های استان آزاد شده‌‎اند.

وی افزود: این تعداد از محکومان استان قزوین با استفاده از ارفاقات قانونی از قبیل «آزادی مشروط، تعلیق در اجرای مجازات و…» از نعمت آزادی برخوردار شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین، افزود: از زندانیان آزاد شده در نتیجه اعمال ارفاقات قانونی در سراسر استان انتظار می‌رود که اعطای این امتیازات قانونی را ارزشمند تلقی کرده و در مسیر درست زندگی حرکت کنند.

شعبانی تاکید کرد: به هیچ عنوان اعمال امتیازات قانونی برای مجرمانی که امنیت جامعه را خدشه‌دار می‌کنند نخواهد بود بلکه برخورد قانونی و قاطعانه با آنان صورت خواهد پذیرفت.

رئیس کل دادگستری استان قزوین همچنین ابراز امیدواری کرد تا ادامه این روند موجب کاهش جمعیت کیفری و گشوده شدن گره‌های زندگی خانواده‌هایی شود که منتظر آزادی و بازگشت سرپرست یا فرزندان خود هستند و این افراد نیز زندگی سالمی را در پیش گیرند.

انتهای پیام/


برچسب ها: دادگستری اقدام

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *