صلح و سازش بین دو عشیره در اهواز به حرمت ایام الله دهه ولایت میسر شد

10:04 - 20 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۸۶۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
صلح و سازش بین دو عشیره در اهواز به حرمت ایام الله دهه ولایت میسر شد
رئیس توسعه حل اختلاف استان خوزستان گفت: با همت و تلاش اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر ۲ عشیره که ۴ ماه پیش بر سر اختلافاتی نزاع داشتند به حرمت امام علی (ع) و ایام الله دهه ولایت با هم صلح و سازش کردند.

حجت الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی در گفت‌وگو با میزان پیرامون این پرونده اظهار کرد: ۴ ماه پیش درگیری و نزاعی در اهواز بین ۲ عشیره رخ می‌دهد که منجر به مجروح شدن خانمی می‌شود و این حادثه باعث تشدید اختلافات فی مابین آنان می‌گردد.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و جلوگیری از ادامه اختلاف بوجود آمده و به منظور رفع کدورت‌ها بین این ۲ عشیره، اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر در راستای وظیفه ذاتی خود که اصلاح ذات البین است، به پرونده ورود و اقدامات لازم جهت حل و فصل موضوع انجام دادند.

رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان خاطر نشان کرد: اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر با تشکیل چندین جلسه بین بزرگان ۲ عشیره برگزار که خوشبخانه تلاش و کوشش جهادی این عزیزان به ثمر نشست و این ۲ عشیره با تاسی به مولای متقیان حضرت امام علی (ع) و ایام الله دهه مبارک ولایت با هم مصالحه و این پرونده با صلح و سازش مختومه شد.

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی در ادامه گفت: یکی از مهمترین شاخص فاخر و عامل اصلی گسترش و ترویج فرهنگ صلح و سازش بین مردم خوزستان، ولایی بودن این مردم و همچنین اعتقاد راسخ و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام می‌باشد که همواره در اکثر پرونده‌ها اختلاف بین آنان، با تاسی به یکی از ائمه اطهار منتهی به صلح و سازش می‌انجامد و این بسیار ارزشمند است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *