آیین‌نامه کارگزاران امور بندری و دریایی در انتظار تصویب شورای‌عالی ترابری

8:09 - 20 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۸۳۳
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
آیین‌نامه کارگزاران امور بندری و دریایی در انتظار تصویب شورای‌عالی ترابری
مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه ظرفیت فعلی بنادر کشور بیشتر از میزان میزان عملیات تخلیه و بارگیری موجود است، گفت: بنادر کشور در بخش تجهیزات استراتژیک نیز از ظرفیت بسیار مطلوبی برخوردار هستند.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، عادل دریس مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تدوین آیین‌نامه کارگزاران امور بندری و دریایی در راستای توسعه و تسهیل فضای کسب و کار مدنظر سازمان بنادر قرار دارد، توضیح داد: فرآیند تصویب این آیین‌نامه در هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی طی شده و منتظر تصویب در شورای عالی ترابری است.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه در حوزه زیرساخت‌های بندری اقدامات و اتفاقات بسیار خوبی صورت گرفته است، گفت: در حال حاضر ظرفیت بنادر شمالی و جنوبی کشور از میزان عملکرد تخلیه‌وبارگیری بیشتر و این بدان معنا است که بنادر ایران از ظرفیت بسیار بالایی در بخش تخلیه‌وبارگیری برخوردار هستند.

دریس در مورد تجهیزات استراتژیک بنادر کشور نیز، گفت: در بخش تجهیزات استراتژیک نیز بنادر کشور از ظرفیت خوبی برخوردار هستند، اما نکته مهم، بهره‌وری و کارآمدی است و صرفا نباید از طریق سرمایه‌گذاری در بنادر این مسئله محقق شود بلکه بهره‌وری از طریق نیروی انسانی موضوع بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشیم و در راستای بهبود ارائه کیفی خدمات در زنجیره تامین کالا گام برداریم.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه با اشاره به اجرای ممیزی اجباری سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) از سال آینده، اظهار داشت: این ممیزی اجباری مربوط به کشور‌های عضو است و در این راستا برنامه‌های تدوینی را با بخش‌های مرتبط از جمله بخش خصوصی به اشتراک گذاشتیم.

وی خاطر نشان کرد: در همین راستا توجه به اهمیت مقوله کالا‌های خطرناک دوره‌های مختلف بسیاری در این راستا برگزار و آموزش‌های لازم داده شد، همچنین از فراگیران مربوط به بخش‌های مختلف عملیاتی، بخش خصوصی و ناظران عملیات، آزمون‌های لازم برگزار و گواهینامه‌های مربوطه ارائه شد تا فعالیت‌های پیش ممیزی دنبال شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *