خیران استان کرمان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد ۲۰ میلیارد تومان کمک جمع آوری کردند

14:01 - 19 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۷۳۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
خیران استان کرمان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد ۲۰ میلیارد تومان کمک جمع آوری کردند
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در سه ماهه نخست سال جاری ۲۰ میلیارد تومان کمک‌های خیران در استان کرمان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد جمع آوری شده است.

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در نشست هیات امنای ستاد دیه استان کرمان با حضور مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: همراهی‌ها و از حودگذشتگی‌های اعضای هیات امنای ستاد دیه استان کرمان کم نظیر و شایسته تقدیر است.

وی از عضویت افتخاری نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در هیات امنای ستاد دیه استان کرمان به عنوان اقدامی ابتکاری در استان کرمان یاد کرد و ادامه داد: حضور حجت الاسلام و المسملین علیدادی سلیمانی در هیات امنای ستاد دیه کرمان برکات بسیار زیادی را به دنبال داشته است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر این این مطلب که در ستاد دیه استان کرمان خود را امانت دار مردم می‌دانیم، تاکید کرد: همواره تلاش شده است که نیت خیران به بهترین شکل ممکن اجرایی شده و زمینه آزادی مددجویان جرایم غیرعمد نیازمند فراهم شود.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی یادآور شد: کمک‌های ستاد دیه استان کرمان به مددجویان جرایم غیرعمد پس از بررسی دقیق کمیته‌های تخصصی انجام می‌شود تا این کمک‌ها به مددجویان نیازمند واقعی اهدا شود.

وی بر اصلاح قوانین به منظور پیشگیری از ورود مددجویان جرایم غیرعمد به زندان‌ها تاکید کرد وافزود: همانگونه که تجربه شده است، با اصلاح قوانین می‌توان از تعداد ورودی‌های جرایم غیرعمد به زندان‌ها کاست و نمونه آن را در اصلاح قانون بیمه شخص ثالث می‌توان مشاهده کرد که بر مبنای اقدامات انجام شده در این حوزه، زندانی بدهکار دیه در زندان‌ها کاهش بسیار چشمگیری داشته است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در سه ماهه نخست سال جاری ۲۰ میلیارد تومان کمک‌های خیران در استان کرمان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد جمع آوری شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان کرمان نیز گفت: در حال حاضر ۲۴۴ مددجوی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان حضور دارند که از این تعداد ۱۲۳ نفر به دلیل بدهی مالی، ۹۹ نفر به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه، ۱۳ نفر به دلیل ناتوانی در پرداخت نفقه و ۹ نفر به دلیل بدهکاری دیه در زندان حضور دارند.

سید حجت الله موسوی قوام با اشاره به این مطلب که مددجوی قدیمی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان نداریم، تاکید کرد: ۱۱۷ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد زندان‌های استان کرمان ورودی سه ماهه امسال هستند.

وی تصریح کرد: از ابتدای تشکیل ستاد دیه در استان کرمان در سال ۱۳۸۰ تاکنون قریب ۵ هزار مددجوی جرایم غیرعمد از زندان‌های این استان آزاد شده اند.

انتهای پیام/
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *