با پیگیری دادگستری آذربایجان غربی سیستم‌های پایش آنلاین آلایندگی زیست محیطی کارخانه کابی آلیاژ ماکو نصب شد

۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۹:۰۶
کد خبر: ۴۷۱۶۵۴۳
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
با پیگیری دادگستری آذربایجان غربی سیستم‌های پایش آنلاین آلایندگی زیست محیطی کارخانه کابی آلیاژ ماکو نصب شد
سیستم‌های پایش آنلاین آلایندگی زیست محیطی کارخانه کابی آلیاژ منطقه آزاد ماکو با پیگیری دستگاه قضایی آذربایجان غربی نصب شد.

خبرگزاری میزان-ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در این خصوص بیان کرد: پیرو بازدیدی که به منظور بررسی مشکلات کارخانه کابی آلیاژ منطقه آزاد ماکو در اسفند ماه سال قبل از این واحد تولیدی صورت گرفت در نشستی که با مدیرعامل و مسئولین نهاد‌های مرتبط در محل این واحد تولیدی صورت گرفت مشکلات آن بررسی شد که یکی از این مشکلات نگرانی‌های زیست محیطی و آلایندگی گاز خروجی از دودکش‌های کوره‌های آن بود.

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: با توجه به اینکه کارخانه کابی آلیاژ یکی از واحد‌های تولیدی مهم با ظرفیت اشتغال ۳۲۰ نفر در شمال غرب کشور است که با سرمایه گذاری ۶۰ میلیون دلاری توسط یک کارآفرین هندی در زمینه تولید فروسیلیکو منگنز که از مواد اصلی تولید فولاد و چدن محسوب می‌شود فعالیت دارد، در این نشست مقرر شد در اسرع وقت تجهیزات پایش آنلاین آلاینده‌های زیست محیطی تهیه و بر روی دودکش‌ها نصب و به تایید رئیس دادگستری شوط، فرماندار و مسئولین محیط زیست رسانده شود تا بدین ترتیب نگرانی‌های اهالی منطقه برطرف گردد که به حمدا... با این تصمیم و پیگیری دستگاه قضایی این امر به وقوع پیوست و شاهد نصب و افتتاح این تجهیزات در سالروز ولادت حضرت علی ابن موسی رضا (ع) با حضور رئیس دادگستری شوط، فرماندار و مدیر کل محیط زیست استان بودیم.

وی افزود: از دیگر تصمیمات این نشست انجام تعهد کارخانه کابی آلیاژ نسبت احداث ۲۵ درصد فضای سبز برای حفاظت از محیط زیست می‌باشد که دستگاه قضایی استان به جد پیگیر اجرای این تعهد نیز است چرا که صیانت و حفاظت از محیط زیست جزء اولویت‌های دادگستری استان است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *