صالحی: پیاز‌های وارداتی رسوب شده در انبار‌ها باید حداکثر ظرف ۲۱ روز آینده به فروش برسد

۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۲:۲۳
کد خبر: ۴۷۱۶۱۰۷
صالحی: پیاز‌های وارداتی رسوب شده در انبار‌ها باید حداکثر ظرف ۲۱ روز آینده به فروش برسد
دادستان تهران سازمان تعاون روستایی وزارت جهاد کشاورزی را مکلف کرد تا ۴۵۰۰ تن پیاز وارداتی رسوب شده در انبار‌های سازمان تعاون روستایی را حداکثر ظرف ۲۱ روز به فروش برساند.

خبرگزاری میزان - علی صالحی با اشاره به رسوب نزدیک به ۴ هزار تن پیاز در انبار‌ها تصریح کرد: ۴ هزار و ۵۰۰ تن پیاز وارد شده از اسفند ماه سال گذشته تاکنون به فروش نرسیده و در انبار‌های سازمان تعاون روستایی رسوب شده است.

دادستان تهران افزود: با ورود دادستانی تهران و دعوت از دستگاه‌های متولی در خصوص نحوه واردات و دلایل رسوب این کالا بررسی و در رابطه با توزیع آن تعیین تکلیف و اتخاذ تصمیم شد.

وی با بیان اینکه پیاز‌های رسوب شده به منظور مدیریت بازار در اواخر سال گذشته و با مجوز ستاد تنظیم بازار وارد کشور شده است، گفت:، اما به موقع به بازار عرضه نشده و در معرض فساد قرار گرفته است، لذا به منظور پیشگیری از تضییع حقوق عامه و در راستای نظارت بر نحوه فروش اقلام اساسی، در این رابطه پرونده‌ای در دادستانی تهران، تشکیل و موضوع مورد رسیدگی قرار گرفت.

 صالحی ادامه داد: در جلسه دادستانی تهران با نمایندگان دستگاه‌های متولی از جمله سازمان بازرسی کل کشور، سازمان جهاد کشاورزی، نهاد‌های امنیتی، استانداری تهران، اتحادیه تعاون روستایی، سازمان میادین و تره بار تهران و اتحادیه میوه فروشان مقرر شد عملیات سورت (جداسازی) پیاز سالم از همین امروز توسط سازمان تعاون روستایی جهاد کشاورزی استان تهران آغاز شود و ظرف یک هفته به پایان برسد و این سازمان با همکاری دستگاه‌های متولی، حداکثر ظرف ۲۱ روز (تا تایخ ۳ تیرماه ۱۴۰۲) پیاز‌های رسوب شده در انبار را به فروش برساند.

انتهای پیام/


برچسب ها: دادستان تهران

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *