نشست رئیس کل دادگستری استان تهران با مدیران ۴۶ واحد تولیدی/القاصی: ۱۱ شرکت جدید در مرحله احیا و راه اندازی مجدد است

۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۸:۳۹
کد خبر: ۴۷۱۵۶۸۰
دسته بندی‌: قضایی ، حقوقی
نشست رئیس کل دادگستری استان تهران با مدیران ۴۶ واحد تولیدی/القاصی: ۱۱ شرکت جدید در مرحله احیا و راه اندازی مجدد است
دومین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی بررسی شرکت‌های تحت نظارت اداره امور ورشکستگی دادگستری استان تهران با حضور مقامات ارشد قضایی، برگزار شد.

خبرگزاری میزان – دومین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران با محوریت حمایت حقوقی و قضایی لازم از شرکت‌ها و واحد‌های تولیدی ورشکسته با حضور ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان بازرسی کشور، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران، علی صالحی دادستان تهران برگزار شد، ۴۶ نفر از مدیران واحد‌های تولیدی خصوصا شرکت‌های زیرنظر اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری استان تهران در فضایی تخصصی و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، اقتصادی، بانکی صنعتی و نظارتی به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.

در این نشست، گزارشی از تدابیر و ابتکارات صورت گرفته در احیا و افزایش تولید در واحد‌های تحت نظارت اداره تصفیه امور ورشکستگی ارائه شد.

۱۱ شرکت جدید در مرحله احیا و راه اندازی مجدد است

علی القاصی اظهار کرد: اجرای منویات مقام معظم رهبری و فرمایشات ریاست قوه قضاییه در خصوص حمایت از تولید و مهار تورم در اولویت کاری دستگاه قضایی قرار دارد.

وی افزود: دادگستری کل استان تهران در سه حوزه رسیدگی به پرونده‌های قضایی، استفاده حد اکثری از ظرفیت ستاد اقتصاد مقاومتی و اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری استان تهرا به حمایت از سرمایه گذاری مشروع و کارخانجات، شرکت‌ها و واحد‌های تولیدی در سطح استان تهران و واحد‌هایی که در سطح کشور فعال هستند و دفاتر اصلی آن‌ها طبق اساسنامه در پایتخت اعلام شده است می‌پردازد.

رئیس کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: در سال جاری که به عنوان مهار تورم و حمایت از تولید نام گرفته است، دو اقدام مهم در سطح استان صورت پذیرفته که در وهله اول در دادسرا‌ها و محاکم کیفری بدوی و دادگاه‌های تجدید نظر شعب ویژه‌ای برای رسیدگی به پرونده‌های واحد‌های تولیدی اختصاص یافته است.

وی افزود: همچنین نسبت به استقرار شش شعبه ویژه حل اختلاف ویژه شرکت‌های تولیدی و دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی اقدام شده است که با بهره گیری از توانمندی معتمدان و فعالان حوزه تولید نسبت به حل اختلافات میان شرکت‌های تولیدی و یا در موضوعات مبتلا به واحد‌های صنعتی اقدام می‌شود.

القاصی گفت: با استقرار شعب شورا، وقت و توان مدیران واحد تولیدی صرف امـر مهم تولید و افزایش تولید می‌شود.

نشست ستاد اقتصاد مقاومتی بررسی شرکت‌های تحت نظارت اداره امور ورشکستگی دادگستری استان تهران برگزار شد/ خدائیان: صندوق توسعه ملی باید در دست بخش خصوصی باشد، اما در دست دولت قرار دارد/ رئیس سازمان بازرسی کل کشور: باید دولت را از بنگاه‌داری رها کنیم/ القاصی: ۱۱ شرکت جدید در مرحله احیا و راه اندازی مجدد است

وی افزود: در اقدام دیگری که در سال جدید صورت گرفته است با تشکیل سابقه از پرونده‌های مختلف واحد‌های تولیدی در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران، موضوعات حقوقی و قضایی این واحد‌ها توسط یک کارگروه ذیل ستاد مورد پیگیری قرار می‌گیرد و در حمایت از تولید کنندگان بدنبال جلوگیری از تعطیلی واحد تولیدی و خطوط تولید هستیم.

رئیس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: سال گذشته استفاده حداکثری از ظرفیت ستاد اقتصاد مقاومتی در استان تهران صورت گرفت و این اقدامات در سال جاری نیز ادامه دار خواهد بود.

القاصی اظهار کرد: در استان تهران ۵۳ شرکت ورشکسته احیا و از رکود آن‌ها جلوگیری شد و برای ۶ هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۱ شرکت تولیدی زیر نظر اداره تصفیه و امور ورشکستگی در مرحله احیا و راه اندازی مجدد قرار دارند و هدف دستگاه قضایی از حمایت از واحد‌های ورشکسته، بازگشت کارخانه و واحد تولیدی به چرخه کار و تولید است.

رئیس کل دادگستری استان تهران معرفی ستاد اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی و اداره تصفیه امور ورشکستگی و ظرفیت‌های قابل استفاده در این بخش‌ها را برای قضات دادگستری موثر و حائز اهمیت دانست و بیان کرد: در اجرای احکام ورشکستگی به نحوی اقدام شده است تا بر اساس اقتضای وضعیت اقتصادی جامعه توقف و اخلال در روند تولید و اشتغال شرکت‌ها اتفاق نیافتد.

وی افزود: برای حمایت از تولید در شرکت‌های ورشکسته تدابیر و ابتکاراتی اجرا شده که ضمن احیا واحد‌های تولیدی و صنعتی و بازگرداندن آن‌ها بر مدار تولید از ایجاد هرگونه توقف و مانع در فرآیند تولید شرکت‌های ورشکسته جلوگیری می‌شود و با استفاده از کارشناسان و مدیران خبره افزایش تولید و اشتغال در این شرکت‌ها هستیم. 

القاصی با اشاره به اثربخشی بازدید‌های صورت گرفته از شهرک‌های صنعتی در سطح استان با حضور مسئولان قضایی، اجرایی و مدیران بخش‌های اقتصادی و صنعتی، تصریح کرد: همکاری و هماهنگی تمام دستگاه‌ها و هم افزایی برای رفع موانع تولید و تسهیل در ارائه خدمات زمینه‌های افزایش تولید را فراهم می‌کند و دستگاه قضایی نیز طبق قانون با اعمال نظارت و مطالبه گری از دستگاه‌ها، برای انجام وظایف یاریگر شرکت‌های تولیدی است. 

نشست ستاد اقتصاد مقاومتی بررسی شرکت‌های تحت نظارت اداره امور ورشکستگی دادگستری استان تهران برگزار شد/ خدائیان: صندوق توسعه ملی باید در دست بخش خصوصی باشد، اما در دست دولت قرار دارد/ رئیس سازمان بازرسی کل کشور: باید دولت را از بنگاه‌داری رها کنیم/ القاصی: ۱۱ شرکت جدید در مرحله احیا و راه اندازی مجدد است

رئیس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: اگر مدیر شرکت تولیدی بازداشت یا مورد پیگرد قضایی قرار گرفت، باید در کنار رسیدگی به پرونده‌های مطرح شده، شرایط لازم برای اداره آن شرکت نیز فراهم شود تا دچار لطمه و ضرر و زیان نشود و برای کمک به رشد تولید، ضرورت دارد تا میان متهمان، خواندگان و مدیران شرکت‌های تولیدی تفکیک قائل شویم و اینگونه پرونده‌ها به صورت اختصاصی مورد بررسی قرار گیرند.

وی اجرای برخی قوانین را برای توسعه و افزایش تولید ضروری دانست و بر اجرای کامل قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، جلوگیری از ثبت سفارش ورود کالا‌های مشابه تولید داخلی براساس قوانین و اجرای دقیق قانون مربوط به نظام ارزی تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: در زمینه مهار تورم باید مدیریت صحیح نقدینگی از جانب بانک مرکزی و افزایش سهم تولید باید صورت گیرد.
در این نشست که ۴۶ نفر از مدیران واحد‌های تولیدی و صنعتی که با حمایت دستگاه قضایی کارخنجات آن‌ها احیا و به چرخه تولید برگشته بود به بیان مطالب و ارائه نظرات و تشریح برخی از مشکلات خود پرداختند.

مدیر کارخانه تولید سرامیک و کاشی در این نشست از بدهی ۴۰ میلیارد ریالی به بیمه گفت و افزود: در بحران‌های اقتصادی حمایت بیشتر دولت از صنایع و تولید کنندگان برای گذر از بازه‌های زمانی رکود یا تهاجم اقتصادی ضروری است.

مدیرتولید شرکت تولیدی صنایع فولاد در استان قزوین از حمایت دستگاه قضایی از این واحد ورشکسته گزارشی ارائه دادو گفت: در اثر حمایت‌های صورت گرفته در حال حاضر تولیدات این شرکت افزایش داشته و بیش از ۴۰۰ نیروی کار در آن مشغول به کار هستند.

مدیر یک واحد تولید محصولات غذایی، توجه به حقوق اجتماعی مدیران واحد‌های تولیدی را خواستار شد و افزود: در مسیر تولید و با فراز و فرود‌های مختلفی که پیش می‌آید در برخی مقاطع مسیر تامین مواد اولیه در اثر تحریم‌ها یا برخی تعاملات با کشور‌ها دچار مشکلات می‌شود که تا رفع اینگونه بحران‌ها و جایگزینی مسیر‌های جدید، با کاهش تولید، کاهش نقدینگی مواجه می‌شویم و در صورت عدم حمایت لازم صنایع دچار ورشکستگی می‌شوند.

 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *