رشد بیش از ۴ برابری نوسازی بافت‌های فرسوده تهران در ابتدای سال ۱۴۰۲

۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۹:۵۴
کد خبر: ۴۷۱۴۰۷۴
رشد بیش از ۴ برابری نوسازی بافت‌های فرسوده تهران در ابتدای سال ۱۴۰۲
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران اظهار کرد: تعداد واحد‌های مسکونی در بافت فرسوده در فروردین امسال رشد ۳۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته است.

خبرگزاری میزان- به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، مهدی هدایت با اشاره به رشد ۳۲۰ درصدی تعداد واحد‌های مسکونی در بافت فرسوده در فروردین ماه سال جاری نسبت به فروردین سال گذشته، عنوان کرد: این در حالی است که تعداد واحد‌های مسکونی در خارج از بافت‌های فرسوده، رشد ۲۰۰ درصدی داشته است.

به گفته مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران؛ حمایت‌های جدی شهردار تهران، ارائه مشوق‌های جدید در بافت فرسوده، بررسی و رفع موانع در مسیر نوسازی، تنظیم و ابلاغ برنامه مشترک شهرداری و دولت را می‌توان از عوامل تأثیرگذار بر روند صعودی و رشد تولید مسکن در بافت‌های فرسوده دانست.

هدایت با بیان این که رشد بیش از ۴ برابری در پروانه‌های مسکونی در بافت‌های فرسوده در ۲۰ سال اخیر بی سابقه بوده است، خاطرنشان کرد: این امر می‌تواند نشان دهنده دو نکته باشد؛ نخست اینکه بسته‌های تشویقی شهرداری تهران به هدف اصابت کرده و دوم اینکه سرمایه‌گذاری در مناطق جنوبی شهر سرعت بیشتری گرفته است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اعلام این که رشد تولید مسکن در مناطق جنوبی تهران می‌تواند فرصتی برای توسعه مناطق جنوبی باشد، افزود: به عبارتی تولید مسکن هم می‌تواند باعث رونق در اشتغال و صنایع مصالح پسین مسکن باشد و هم اینکه افزایش عرضه واحد‌های مسکونی در مناطق جنوبی شهر تهران، می‌تواند بخشی از تقاضای مصرفی مسکن را محقق کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha