رئیس کل دادگستری خوزستان: کیفرخواست متهمان پرونده قاچاق ۷۰ تن مرغ در مرز شلمچه صادر شد

9:13 - 31 ارديبهشت 1402
کد خبر: ۴۷۱۳۶۵۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری خوزستان:  کیفرخواست متهمان پرونده قاچاق ۷۰ تن مرغ در مرز شلمچه صادر شد
رئیس کل دادگستری استان خوزستان از صدور کیفرخواست متهمان پرونده قاچاق ۷۰ تن مرغ منجمد از مرز شلمچه از سوی دادستانی خرمشهر خبر داد.

علی دهقانی در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: اواخر فروردین ماه سال جاری یک محموله مرغ منجمد قاچاق که در حال بارگیری برای خروج از کشور بود، در مرز شلمچه توسط نیرو‌های مرزبانی خرمشهر کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: بلافاصله پس از کشف این محموله، تحقیقات قضایی در راستای تعقیب عوامل دخیل در بزه، آغاز و متهمان با صدور قرار تامین کیفری مناسب روانه زندان شدند.

دهقانی گفت: پس از انجام تحقیقات مقدماتی و با دستور مقامات قضایی شهرستان، محموله مکشوفه با نرخ مصوب دولتی بین مردم توزیع و وارد چرخه مصرف داخلی شد و وجه حاصل از فروش آن تا تعیین تکلیف نهایی پرونده به حساب اعلامی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی واریز شد.

دهقانی گفت: در کمتر از یک ماه با شناسایی و بازداشت ۱۰ متهم این پرونده که از استان‌های مختلف و اتباع بیگانه هستند، کیفرخواست در مورد ۱۳ نفر از متهمین این پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب خرمشهر به اتهام قاچاق سازمان یافته صادر شد.

وی با بیان این که پرونده جهت رسیدگی و صدور حکم مقتضی به دادگاه ذی‌صلاح ارجاع شده است، تصریح کرد: پرونده در خصوص عوامل دیگر دخیل در جرم مفتوح است.

رئیس کل دادگستری خوزستان ارزش ریالی محموله قاچاق را ۵۰ میلیارد ریال برشمرد و افزود: باتوجه به نیاز داخلی به این کالا و ضرورت توزیع متناسب با نیاز در کشور جهت رفاه حال مردم، متهمان با سوءاستفاده از این موضوع قصد داشتند این کالا را پس از قاچاق به کشور همسایه، به چندین برابر قیمت به فروش برسانند که با ورود به‌موقع مرزبانی استان ناکام ماندند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *