عملیات جست‌وجو برای کشف ۴۲ گور دسته جمعی کودکان بومی در کانادا آغاز می‌شود

۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۳:۵۱
کد خبر: ۴۷۰۵۴۵۲
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
عملیات جست‌وجو برای کشف ۴۲ گور دسته جمعی کودکان بومی در کانادا آغاز می‌شود
یک منطقه بومی نشین در کانادا عملیات حفاری برای کشف گور دسته جمعی کودکان بومی در محوطه مدارس شبانه روزی را آغاز می‌کند.

خبرگزاری میزان – گروه کاری کودکان مفقود مدارس شبانه روزی ویژه کودکان بومی در یوکان کانادا اعلام کرد که به محض آب شدن برف‌ها جست‌وجو و حفاری برای کشف گور‌های دسته جمعی در محوطه مدرسه شبانه روزی سابق چوتلا را آغاز می‌کند.

یوکان در شمال غربی کانادا قرار داد.

به گزارش «یاهو»، گروه کاری کودکان مفقود مدارس شبانه روزی ویژه کودکان بومی یوکان که در ابتدا برای کشف گورهای دسته جمعی در محوطه یک مدرسه شبانه روزی ایجاد شده بود، اکنون گسترش یافته و قصد اجرای عملیات‌های متعدد مشابهی را دارد.

این گروه کاری اعلام کرد که به محض آب شدن برف‌ها، عملیات جست‌وجو و حفاری کشف گور‌های دسته جمعی کودکان بومی را در محوطه مدرسه شبانه روزی سابق چوتلا آغاز می‌کند.

اگرچه آمار درستی از کودکان بومی مفقود شده در این مدرسه وجود ندارد و سوابق جمع آوری شده ناقص هستند، اما کمیسیون آشتی و حقیقت کانادا ۲۰ دانش آموز بومی مفقود شده در این مدرسه را شناسایی کرده است؛ ضمن این که تحقیقات اولیه ۲۲ دانش آموز بومی مفقود شده دیگر را شناسایی کرد.

براساس گزارش‌ها، سوابق موجود در این مدرسه شبانه روزی هولناک هستند؛ از ۴۲ دانش آموز بومی مفقود شده شناسایی شده، نام ۱۳ نفر در سوابق ذکر نشده است، زیرا در مواردی ثبت مرگ در سوابق مذکور بدون ثبت نام یا مشخصات کودک صورت گرفته است.

در عین حال سه مدرسه شبانه روزی ویژه کودکان بومی دیگر در این منطقه نیز در سال آینده جست‌وجو خواهند شد.

مبنای این جست‌و‌جوها، مصاحبه، اسناد کاغذی، نقشه‌های تاریخی و حفاری زمین خواهند بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha