۱۸۶ بانک آمریکایی در معرض خطر ورشکستگی

17:15 - 27 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۴۱۶۸
۱۸۶ بانک آمریکایی در معرض خطر ورشکستگی
اقتصاددانان آمریکایی در مورد احتمال ورشکستگی ۱۸۶ بانک در این کشور هشدار دادند.

خبرگزاری میزان - در یک مطالعه جدید، اقتصاددانان آمریکایی هشدار دادند که ۱۸۶ بانک در این کشور ممکن است مستعد خطرات مشابه با بانک سیلیکون ولی باشند.

به گزارش «وال استریت ژورنال»، در مقاله‌ای که این هفته برای شبکه تحقیقات علوم اجتماعی منتشر شد، اقتصاددانان آمریکایی برآورد کردند که دفاتر دارایی‌های بانک‌های آمریکا در طول کمپین افزایش سریع نرخ‌های فدرال رزرو چقدر از ارزش بازار را از دست داده‌اند.

بر اساس برآورد‌ها ۱۸۶ بانک آمریکایی وجود دارند که اگر نیمی از سپرده گذاران بیمه نشده آن‌ها به سرعت وجوه خود را برداشت کنند، حتی سپرده گذاران بیمه شده نیز ممکن است با کاهش ارزش دارایی مواجه شوند.

این گروه از اقتصاددانان هشدار دادند: محاسبات ما نشان می‌دهد که این بانک‌ها بدون دخالت دولت یا افزایش سرمایه مطمئنا در معرض خطر بالقوه سقوط هستند.

بانک «سیلیکون ولی» آمریکا به تازگی و پس از ۴۸ ساعت خیره کننده که در آن یک بانک و بحران سرمایه به دومین ورشکستگی بزرگ یک موسسه مالی در تاریخ آمریکا منجر شد، سقوط کرد.

دو روز پس از آن که مقام‎های آمریکا بانک «سیلیکون ولی» را در یک فروپاشی که میلیارد‌ها سپرده را به بن‌بست رساند، تعطیل کردند، بانک «سیگنیچر» مستقر در نیویورک هم به تعطیلی کشانده شد که سومین شکست بزرگ در تاریخ بانکداری آمریکا به حساب می‌آید.

سخنگوی صندوق بین‌المللی پول، گفت: ما از نزدیک تحولات و پیامد‌های ثبات مالی را زیر نظر داریم و اطمینان کامل داریم که سیاستگذاران گام‌های مناسبی برای رسیدگی به این وضعیت برمی‌دارند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *