پکن: آمریکا مدرکی درباره تهدیدآمیز بودن «تیک‌تاک» ارائه نکرده است

14:09 - 25 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۹۱۹
پکن: آمریکا مدرکی درباره تهدیدآمیز بودن «تیک‌تاک» ارائه نکرده است
چین آمریکا را به انتشار اطلاعات نادرست و اعمال قدرت در موضوع نرم‌افزار تیک‌تاک متهم کرد.

خبرگزاری میزان - به دنبال انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اینکه دولت «جو بایدن» از مالکان چینی خواسته است سهام خود را در برنامه اشتراک‌گذاری ویدیوی «تیک‌تاک» بفروشند، چین، آمریکا را به انتشار اطلاعات نادرست و اعمال قدرت بر این نرم افزار متهم کرد. 

به گزارش «ای‌بی‌سی نیوز»، «وانگ ونبین»، سخنگوی وزارت خارجه چین، گفت: آمریکا هنوز مدرکی ارائه نکرده است که نشان دهد تیک تاک امنیت ملی این کشور را تهدید می‌کند. آمریکا همچنین از بهانه امنیت داده‌ها برای سوء استفاده و اعمال قدرت بر شرکت‌های خارجی استفاده می‌کند. 

وانگ، اظهار کرد: آمریکا باید انتشار اطلاعات نادرست در مورد امنیت داده‌ها، اعمال قدرت بر شرکت مربوطه را متوقف کند، و یک محیط مناسب، منصفانه و بدون تبعیض برای سرمایه گذاری و فعالیت کسب و کار‌های خارجی در آمریکا فراهم کند. 

به تازگی گزارشی در «وال استریت ژورنال» منتشر شد که بر اساس آن، کمیته سرمایه‌گذاری خارجی در آمریکا که بخشی از وزارت خزانه‌داری این کشور است، تهدید می‌کند که این برنامه را ممنوع می‌کند، مگر اینکه صاحبان آن، یعنی شرکت «بایت دنس» مستقر در پکن آن را واگذار کند.

«مورین شاناهان»، سخنگوی تیک‌تاک، گفت: اگر هدف حفاظت از امنیت ملی باشد، واگذاری مشکل را حل نمی‌کند؛ تغییر مالکیت هیچ محدودیت جدیدی بر جریان داده‌ها یا دسترسی ایجاد نمی‌کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *