سخنگوی کمیسیون تلفیق: بودجه ۱۴۰۲ کمترین تغییر را در مقایسه با سال‌های گذشته داشته است

11:51 - 20 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۸۶۳
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
سخنگوی کمیسیون تلفیق: بودجه ۱۴۰۲ کمترین تغییر را در مقایسه با سال‌های گذشته داشته است
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: علی رغم هجمه هایی که در طول بررسی بودجه علیه مجلس صورت گرفت بودجه ۱۴۰۲ کمترین تغییر را در مقایسه با بودجه های ادوار گذشته داشت.

خبرگزاری میزان - به گزارش خانه ملت، رحیم زارع با اشاره به پایان یافتن بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ در مجلس گفت: علی رغم هجمه‌هایی که در طول بررسی بودجه علیه مجلس صورت گرفت بودجه ۱۴۰۲ کمترین تغییر را در مقایسه با بودجه‌های ادوار گذشته داشت. همواره میانگین تغییر بودجه در سال‌های گذشته حدود ۵ درصد بوده است و امسال حتی کمتر از این مسئله رخ داده است.

وی افزود: به عنوان مثال دولت در بندی در بودجه تأکید کرده بود که طلب صندوق بازنشستگی از دولت سودش با نرخ ساده محاسبه شود این در حالی است که ما قانون دائمی در این بخش داریم و در آنجا تاکید شده که این نرخ باید به صورت مرکب باشد، درست به مانند نحوه دریافت سود بانکی بانک‌های دولتی از مردم؛ لذا ما این موضوع را اصلاح کردیم و گفتیم به مانند قانون دائمی و مطابق سال‌های قبل این مسئله اعمال شود. این در حالی است که دولت تاکید داشت براساس این تصمیم مجلس دویست میلیارد تومان برایش کسری ایجاد کرده است که این ادعا مبنای درستی نداشت؛ بنابراین باید گفت دولت در این بخش به صورت نادرستی بیش برآورد داشته است که مجلس اقدام به اصلاح کرده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر هم  در موردی سقف بودجه را افزایش دادیم در بخش واردات خودرو بوده است و این مسئله به زیان و ضرر دولت نبوده و قرار است منابع آن به بودجه حمل و نقل عمومی، صنعت، دانش بینان اضافه شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ در زمینه ادعای افزایش انتشار اوراق بودجه در مجلس بیان کرد: خیر اینطور نیست و سقف اوراق ۱۸۷ هزار میلیارد تومان است لذا اینکه شهرداری و یا قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) اقدام به انتشار اوراق کند روی سقف بودجه تاثیر ندارد؛ بنابراین ما در این بخش از ظرفیت اوراق برای دستگاه‌ها آن هم به صورت محدود استفاده شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *