رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

قاتل محیط بان کرمانشاهی بخشیده شد

13:07 - 17 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۵۸۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
قاتل محیط بان کرمانشاهی بخشیده شد
در مراسمی که با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه و جمعی از بزرگان و ریش سفیدان طوایف و نیز مسئولین استان به همت معاونت توسعه حل اختلاف کرمانشاه برگزار شد، خانواده مرحوم برومند نجفی؛ محیط بان کرمانشاهی از خون عزیز خود گذشتند. 

خبرگزاری میزان _ در مراسمی که با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه و جمعی از بزرگان و ریش سفیدان طوایف و نیز مسئولین استان به همت معاونت توسعه حل اختلاف کرمانشاه برگزار شد، خانواده مرحوم برومند نجفی؛ محیط بان کرمانشاهی از خون عزیز خود گذشتند. 

توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در این مراسم ضمن تقدیر از اولیای دم و بزرگان و ریش سفیدان طوایف و عشایر گفت: باید کاری کرد که اصلا قتلی و درگیری پیش نیاید تا به فکر سازش افتاد. نیل به این مقصود زمانی حاصل می‌شود که به جای مدیریت پرونده ها، اختلافات را مدیریت کرد و این مهم همراهی و همکاری بیش از پیش بزرگان را می‌خواهد. 

وی با بیان اینکه در قرآن کریم بعد از قصاص بلافاصله به گذشت توصیه شده است یادآور شد: گذشت مبنای وحیانی، روایی و عقلانی دارد کما اینکه در قرآن به گذشت توصیه شده است و پیامبر (ص) به گذشت به طریق نیکو تاکید می‌کنند و امام علی (ع) در تشریح طریق نیکو می‌فرمایند گذشت نیکو یعنی گذشت بدون سرزنش؛ بنابراین وقتی برای رضای خود از حق خود می‌گذریم نباید سرزنش کنیم و باید طریق نیکو را در پیش بگیریم.

توسلی زاده با اشاره به جنبه عقلانی گذشت خاطر نشان کرد: قتل، قصاص، درگیری و کینه توزی جز اینکه هزینه‌های فراوانی بر جامعه و خانواده‌ها تحمیل می‌کند، رافع مشکلات نخواهد بود. اما گذشت کینه‌ها را از بین می‌برد و به دوستی و مودت کمک می‌کند. 

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه یادآور شد: اثراتی که یک گذشت در زندگی مردم بر جای می‌گذارد هیچ گاه اجرای حکم بر جای نخواهد گذاشت. مصالحه و گذشت فصل خصومت است و کینه‌ها را از بین می‌برد. اما اجرای حکم ممکن است تبعات دیگری را در پی داشته باشد.

توسلی زاده یک بار دیگر با تشکر از اولیای دم و همه افرادی که در خاتمه دادن به این خصومت اثر گذار بودند تاکید کرد: بیایید با هم عهد ببندیم و اجازه تکرار اینگونه حوادث تلخ را در ندهیم و بر دوستی و برادری میان خود بیافزاییم.

در ادامه این مراسم معاون توسعه حل استات کرمانشاه گذشت را سرچشمه خوبی‌ها و ناشی از روح‌های بزرگ عنوان کرد و گفت: گذشت منشا خیر و خوبی است و ناشی از روح‌های بزرگی است که از عزیزترین نعمات خود می‌گذرند و به دیگری و هم نوع خود زندگی می‌بخشند.

فتاحی با تشکر از اولیای دم که با گذشت زندگی را آفریدند یادآور شد: طریق و توصیه انبیا و بزرگان عمل کردن به همین معروف قرآنی است و بی شک این گذشت برای صاحبان آن‌ها بزرگی به ارمغان می‌آورد.

معاون توسعه حل اختلاف استان کرمانشاه یادآور شد: ضمن تشکر از همه بزرگان و ریش سفیدان و معتمدین و متفذین که همواره یارگیر ما در ایجاد سازش بوده اند، از همه این عزیزان تقاضا داریم کما فی السابق و بلکه بیشتر به ما کمک کنند تا در این استان امر پسندیده مصالحه را بسط دهیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *