افزایش حبس زنان در زندان‎های آمریکا

8:13 - 16 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۱۳۷
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
افزایش حبس زنان در زندان‎های آمریکا
اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد که زنان به طور نامتناسبی در سیستم زندان‌های آمریکا حضور دارند.

خبرگزاری میزان - به دلیل توجه روزافزون عمومی به معضل حبس جمعی در آمریکا، افکار عمومی در این کشور خواهان آگاهی از تجربیات زنان در حبس هستند.

به گزارش اندیشکده آمریکایی «پریسون پالیسی»، چه تعداد زن در زندان‌ها، بازداشتگاه‌ها و سایر مراکز اصلاحی در آمریکا نگهداری می‌شوند؟ علاوه بر این، همه‌گیری کرونا چگونه تعداد زنان پشت میله‌های زندان را تغییر داده است؟ این‌ها سؤالات مهمی هستند، اما یافتن این پاسخ‌ها نه تنها مستلزم جداسازی سیستم‌های حقوقی غیرمتمرکز و همپوشانی کیفری این کشور است، بلکه به کشف داده‌های ناامیدکننده محدودی که بر اساس جنسیت تقسیم شده‌اند نیز نیاز دارد.
 

تغییراتی که منجر به کاهش چشمگیر جمعیت زنان در زندان‌های آمریکا شد، عمدتا نتیجه کاهش سرعت مربوط به بیماری همه‌گیر کرونا در سیستم حقوقی کیفری بود نه تغییرات دائمی سیاست.

از آنجایی که سیستم حقوقی کیفری آمریکا پس از کرونا به حالت عادی بازگشته است، جمعیت زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها شروع به بازگشت به سطح قبل از همه گیری کرده‌اند؛ قبل از همه‌گیری کرونا، روند نگران‌کننده‌ای در زندانی شدن زنان مشاهده شد؛ تعداد زنان در زندان دو برابر جمعیت مردان زندانی افزایش یافته بود.

به نظر می‌رسد که اصلاح سیاستی تأثیرات متفاوتی بر مردان و زنانی که با سیستم حقوقی کیفری در تماس بوده‌اند یا در زندان بوده‌اند، داشته است.

قبل از همه‌گیری، میزان حبس زنان در زندان‌های محلی آمریکا تقریبا ۵ درصد افزایش یافته است.

زنان حدود ۱۵ درصد از جمعیت زندان‌های سراسر آمریکا را در سال ۲۰۱۹ تشکیل می‌دادند؛ آن‌ها حداقل ۲۰ درصد از جمعیت زندان‌های آیداهو، کنتاکی، داکوتای شمالی، داکوتای جنوبی و وایومینگ را تشکیل می‌دادند.

جمعیت زندان‌های زنان در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۷ درصد کاهش یافت، اما در سال ۲۰۲۱ به حدود ۲۴ درصد از سطح قبل از همه‌گیری بازگشت.

میزان حبس زنان در دهه‌های اخیر با سرعتی دوبرابر نسبت به مردان افزایش یافته است و آنها به طور نامتناسبی در زندان‌های محلی قرار گرفته‌اند.

تعداد خیره کننده‌ای از زنانی که در زندان هستند حتی محکوم نمی‌شوند؛ بیش از یک چهارم زنانی که پشت میله‌های زندان هستند هنوز محاکمه نشده‌اند.

علاوه بر این، ۶۰ درصد از زنان در زندان‌های تحت کنترل محلی به جرمی محکوم نشده و در انتظار محاکمه هستند.

حتی پس از محکومیت، این سیستم زنان را به زندان‌ها هدایت می‌کند؛ حدود یک چهارم زنان زندانی محکوم در زندان نگهداری می‌شوند، در حالی که حدود ۱۰ درصد از کل افرادی که با محکومیت زندانی می‌شوند، در زندان نگهداری می‌شوند.

زنان بیشتر از مردان با یک مشکل پزشکی یا یک بیماری روانی جدی وارد زندان می‌شوند و در حالی که در زندان هستند، زنان بیشتر از مشکلات سلامت روان رنج می‌برند و ناراحتی‌های روانی جدی را تجربه می‌کنند.

داده‌های اخیر نشان می‌دهد که ۵۰ درصد از زنان در زندان دارای معلولیت هستند و۷۶ درصد یک مشکل سلامت روان گذشته و یا فعلی دارند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *