کنعانی: دولت آمریکا باید به پیامدهای سیاسی اظهارات تحریک آمیز خود بیشتر بیاندیشد

20:15 - 10 بهمن 1401
کد خبر: ۴۶۱۷۰۹۱
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات تهدید آمیز وزیر خارجه آمریکا و نیز مشاور شورای امنیت ملی این کشور، گفت: دولت آمریکا می بایست به پیامدهای سیاسی چنین اظهارات تحریک آمیزی بیشتر فکر کند.

خبرگزاری میزان_ ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات تهدید آمیز وزیر خارجه آمریکا و نیز مشاور شورای امنیت ملی این کشور، اظهارداشت: دولت آمریکا می بایست متوجه مسؤلیت های حقوقی و بین المللی ناشی از اظهارات تهدیدآمیز علیه جمهوری اسلامی ایران باشد و به پیامدهای سیاسی چنین اظهارات تحریک آمیزی بیشتر بیاندیشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران کرارا بر ماهیت صلح آمیز فعالیت هسته‌ای خود تاکید کرده و گزارش های مکرر آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز مؤید آن است و این‌که دستیابی به سلاح هسته ای در دکترین امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران جایی ندارد.

کنعانی افزود:در عین حال جمهوری اسلامی ایران پیشرفت علمی، فنی و تکنولوژیک خود در زمینه هسته ای را متوقف نکرده و به هر میزان که نياز توسعه ای کشور باشد، مبتنی بر حقوق لاینفک خود بعنوان دولت عضو معاهده عدم اشاعه دنبال خواهد کرد.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی تصریح کرد: دولت آمریکا بخوبی واقف است که جمهوری اسلامی ایران هيچگونه تعرض و تجاوز به سرزمین و منافع خود را بر نمی‌تابد و به متجاوزين بشكل قاطع و پشيمان كننده پاسخ می‌دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص ادعای مضحک حمایت آمریکا از مردم ایران نیز اظهار داشت : رياكاری ها را متوقف كنيد و هوش سياسی ملت ايران را دست كم نگيريد.

کنعانی افزود:در اغتشاشات اخیر، مردم ایران یک بار دیگر مشاهده کردند که دولت آمریکا و برخی دیگر از متحدین اروپائی آن، در ابعاد مختلف و تا بدانجا که در توان داشتند، سعی کردند تا با تحریک و توسعه اغتشاشات در ایران، امنیت ملت ایران را فدای امیال و اهداف پلید ضدایرانی خود نمایند، اما همانند گذشته تیر آنها به سنگ خورد و مردم فهیم ایران دست رد بر سینه آنها زدند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تأکید کرد: دولت آمریکا و چند شریک اروپائی آن، از تداوم دروغگوئی در خصوص مسائل داخلی ایران نتيجه‌ای نخواهند گرفت، اما ایران اقدامات ضدایرانی آنها را مورد محاسبه و پيگيری قرار خواهد داد.

انتهای پیام/


برچسب ها: آمریکا کنعانی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *