شهادت 12 فلسطینی در نخستین روزهای 2023/ 3 کودک در میان شهدا

۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰:۳۳
کد خبر: ۴۵۹۴۸۸۴
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
نظامیان رژیم صهیونیستی تنها در چند روز آغاز سال جدیدی میلادی، 12 فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند.

خبرگزاری میزان – نظامیان رژیم صهیونیستی در دو هفته نخست سال جدید میلادی، 12 فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند.

به گزارش «فلسطین الیوم»، در حالی که تنها دو هفته از آغاز سال 2023 میلادی می‌گذرد، 12 فلسطینی از سوی نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

سه نفر از فلسطینیانی که در روزهای اخیر به شهادت رسیده‌اند، کودکان هستند.

با ادامه حملات رژیم صهیونیستی در کرانه باختری چه اتفاقی می‌افتد؟ تحلیلگران می‌گویند کرانه باختری فلسطین در حال نزدیک شدن به تقاطعی در مبارزه علیه اشغالگری است.

بی‌ثباتی زندگی فلسطینیان در کرانه باختری اشغالی توسط رژیم صهیونیستی کم‌اهمیت جلوه داده می‌شود؛ این انتظار وجود دارد که در آینده‎ای نزدیک وضعیت میدانی به نقطه‌ای انفجاری برسد.

چندین تحول در سال گذشته نشان می‌دهد که کرانه باختری اشغالی به یک تغییر جدی در وضعیت فعلی سیاسی و امنیتی ناپایدار نزدیک می‌شود.

«بلال شباکی»، رئیس بخش علوم سیاسی دانشگاه «الخلیل»، می‌گوید: تجدید مبارزه با اشغالگری رژیم صهیونیستی اجتناب ناپذیر است، من معتقدم که سناریوی انفجار وضعیت در سال 2023 ممکن است.

نزدیک به یک سال است که کرانه باختری اشغالی شاهد افزایش خشونت‌ها از سوی ارتش رژیم صهیونیستی بوده است، به طوری که دستکم 170 فلسطینی از جمله 30 کودک در حملات تقریبا روزانه در سال 2022 به شهادت رسیدند که بالاترین آمار کشته‌ها در 16 سال گذشته است.

حملاتی که شهرک‎نشینان صهیونیست در کرانه باختری اشغالی علیه فلسطینی‌ها انجام می‎دهند نیز به شدت افزایش یافته است.

این کشتارها در سال 2023 ادامه داشت و چهار فلسطینی از جمله سه کودک تنها در پنج روز اول در جریان حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

در حالی که بسیاری از قربانیان این حملات در سال گذشته غیرنظامی بودند، حملات و کشتار ارتش رژیم صهیونیستی تحت عنوان «سرکوب مقاومت مسلحانه» فلسطین در شمال کرانه باختری اشغالی انجام می‎شود.

چشم‌انداز حمله رژیم صهیونیستی به شهرهای فلسطین، مانند سال 2002، یا انتفاضه جدید فلسطین، بارها توسط ناظران در سال گذشته مطرح شده است.

انتهای پیامارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *