شهادت 55 روزنامه‌نگار فلسطینی از سال 2000

9:23 - 20 دی 1401
کد خبر: ۴۵۸۸۹۴۷
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
نظامیان رژیم صهیونیستی از سال 2000 تاکنون 55 روزنامه‌نگار فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند.

خبرگزاری میزان – اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطینی در گزارشی اعلام کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی از سال 2000 تاکنون 55 روزنامه‌نگار فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند.

به گزارش «آناتولی»، «ناصر ابوبکر»، رئیس اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطینی در یک کنفرانس مطبوعاتی، گفت: 55 خبرنگار از سال 2000 بر اثر شلیک یا بمباران رژیم صهیونیستی شهید شده‌اند.

در سال 2022 دو خبرنگار از جمله «شیرین ابوعاقله»، خبرنگار شبکه الجزیره توسط نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

در حالی که رژیم صهیونیستی «شلیک اشتباه» را عامل شهادت این خبرنگار شبکه الجزیره عنوان می‌کند، چندین رسانه از جمله الجزیره، سی‌ان‌ان، آسوشیتدپرس، واشنگتن پست و نیویورک تایمز تحقیقات خود را در این خصوص انجام دادند و همگی به این نتیجه رسیدند که «ابوعاقله» با گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده است.

«ناصر ابوبکر»، گفت که بیشترین تعداد حملات رژیم صهیونیستی به روزنامه نگاران فلسطینی در قدس اشغالی گزارش شده است.

وی افزود: این حملات با هدف جلوگیری از انتقال حقیقت در مورد اماکن مقدس توسط خبرنگاران صورت می‌گیرد.

اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطینی متعهد شده که اقداماتی را برای ارجاع پرونده حملات رژیم صهیونیستی علیه روزنامه‌نگاران به دادگاه بین‌المللی کیفری انجام می‌دهد.

در همین حال «محمد اللحام»، رئیس کمیته آزادی‌های اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطینی گزارش داد که 40 روزنامه‌نگار فلسطینی در سال 2022 توسط نیروهای اشغالگر صهیونیست بازداشت شدند که 20 نفر از آنها هنوز در زندان هستند.

مقامات رژیم صهیونیستی تاکنون درباره این گزارش اظهار نظری نکرده‌اند.

بر اساس آمار نهادهای فلسطینی، نظامیان صهیونیست سال گذشته 224 فلسطینی را در کرانه باختری و غزه به شهادت رساندند.

کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران فلسطینی اخیرا گزارش داد که رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۲، هزار و سه مورد تخلف علیه مطبوعات در فلسطین مرتکب شده است، از جمله به شهادت رساندن «شیرین ابوعاقله».

این یافته‌ها افزایش نگران‌کننده آنچه را که کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران فلسطینی، حملات «عمدی» رژیم صهیونیستی به آزادی رسانه‌ها در اراضی اشغالی فلسطین توصیف کرد، نشان می‌دهد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *