آخرین وضعیت روند فرجام‌خواهی پرونده حمید نوری/آغاز دادگاه تجدیدنظر از 21 دی

12:16 - 30 آذر 1401
کد خبر: ۴۵۶۰۳۴۴
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
روند دادگاه تجدید نظر حمید نوری در سوئد از روز 21 دی ماه آغاز خواهد شد.

«هیبت‌الله نژندی منش»، مشاور حقوقی خانواده «حمید نوری»، در گفت‎وگو با خبرگزاری میزان جزئیاتی جدید از روند فرجام‌خواهی در پرونده این شهروند ایرانی بازداشت شده در سوئد را ارائه کرد.

«نژندی منش»، در خصوص روند دادگاه تجدید نظر پرونده «حمید نوری» در سوئد، گفت: در ماه نوامبر اعتراض وکلای «حمید نوری» به اعمال صلاحیت جهانی توسط دادگاه بدوی صورت گرفت اما تاکنون دادگاه در این خصوص نظرات خود را اعلام نکرده است.

وی افزود: از ۱۱ تا ۲۶ ژانویه ۲۰۲۳ (21 دی تا 6 بهمن) دو طرف پرونده، ادله خود را در نزد قضات تجدیدنظر مطرح می‌کنند.

مشاور حقوقی خانواده «حمید نوری» در پاسح به پرسشی درباره مدت زمان روند فرجام خواهی پرونده مذکور، اظهار کرد: این روند تا زمان نهایی شدن پرونده تا آخر سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت.

«نژندی منش» در بخش دیگری درباره اقدامات صورت گرفته از سوی وکلای «حمید نوری» در پرونده تجدید نظر گفت: وکلای فعلی نسبت به وکلای قبلی از تجربه و دانش بالاتری برخوردار هستند؛ این وکلا قبلا در پرونده‌های متضمن ابعاد حقوق بین‌المللی کار کردند. علاوه بر این یکی از وکلای کنونی «حمید نوری» وزیر اسبق دادگستری سوئد است.

«حمید نوری»، ۱۸ آبان ماه سال ۹۸ در زمان ورود به فرودگاه استکهلم سوئد به صورتی خشن و غیرقانونی توسط پلیس این کشور بازداشت شد.

انتهای پیام/


برچسب ها: سوئد حمید نوری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *