سومین روز رزمایش اقتدار نیروی زمینی سپاه/ مواضع دشمن فرضی توسط پهپاد‌های انتحاری منهدم شد

۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶:۴۹
کد خبر: ۴۴۸۱۰۵۸
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
در سومین روز از رزمایش اقتدار نیروی زمینی سپاه پهپاد‌های انتحاری این نیرو با موفقیت مواضع دشمن فرضی را منهدم کردند.

خبرگزاری میزان - سومین روز از رزمایش اقتدار نیروی زمینی سپاه در منطقه عمومی ارس آغاز شد.

در این بخش از رزمایش، نیرو‌های ویژه سپاه با اجرای عملیات هلی‌برن و هوابرد با بهره‌گیری از بالگرد‌های Mi-۱۷، بر روی مناطق از پیش تعیین شده پیاده شدند و تصرف ارتفاع و جاده‌های مواصلاتی دشمن را به‌منظور قطع راه‌های پشتیبانی تمرین کردند.

در این رزمایش برای نخستین بار نصب پل شناور به‌منظور تردد نیرو و تجهیزات روی رودخانه تمرین شد. یگان‌ها و رسته‌های تخصصی نیروی زمینی سپاه نیز سناریو‌های امنیتی و دفاعی را به‌صورت ترکیبی تمرین کردند.

در سومین روز از رزمایش اقتدار نیروی زمینی سپاه پهپاد‌های انتحاری این نیرو با موفقیت مواضع دشمن فرضی را منهدم کردند.

بنا به اعلام سپاه، این پهپاد‌ها که توسط جهاد خودکفایی نیروی زمینی طراحی و تولید شده، مجهز به سر جنگی قدرتمند بوده و با بهره‌مندی از هوش مصنوعی قادر به انهدام انواع مواضع و استحکامات دشمن هستند.

همچنین پهپاد‌های نظارتی و مراقبتی نیروی زمینی سپاه مأموریت رصد و پایش منطقه رزمایش را با موفقیت اجرا کردند.

رزمایش اقتدار نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ۲۵ مهر با حضور سرلشکر سلامی فرمانده‌ کل سپاه و جمعی از فرماندهان ارشد سپاه در منطقه ارس (منطقه مرزی استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی) آغاز شد و به مدت سه روز ادامه دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران دوشنبه در رزمایش بزرگ اقتدار نیروی زمینی سپاه در منطقه ارس اظهار داشت: این رزمایش اقتدار که توسط نیروی زمینی قدرتمند ما طراحی و از امروز اجرای آن شروع شده، برای آن است که نشان دهیم ما برای امنیت مردمانمان به آب و آتش می‌زنیم.

سردار سلامی گفت: ایران سرزمین امن است و مرزهایش هم امن است. ما به همسایگانمان این پیام‌ها را داریم. مشی ما با همه همسایگانمان دوستی و برادری است و این اصل مشی و سیاست اصولی ماست، مادامی که همسایگان و یا دیگران نخواهند علیه ملت ایران توطئه یا دشمنی کنند؛ در غیر این‌صورت مشی ما تغییر پیدا خواهد کرد.

وی افزود: تا زمانی که هر کشور و قدرتی با ما در تعامل و در همزیستی مسالمت‌آمیز، در تعامل صحیح سیاسی، اقتصادی و امنیتی است ما با او دوست و برادریم. ما دوست داریم که همسایگان ما هم با همدیگر مسائلشان را از طریق روش‌های غیرتهاجم، غیرجنگی و غیرنظامی و از طریق تعامل سیاسی حل کنند؛ چون ما در این منطقه صاحب منفعتیم و گاهی اگر تغییری در گوشه‌ای از این منطقه اتفاق بیفتد، قطعاً منافع ملی ما به خطر می‌افتد که در آن‌صورت ما بی‌طرف نیستیم و از منافع حیاتی خود دفاع می‌کنیم.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: اما تأکیدمان به همسایگان این است که از راه گفت‌وگو مسائل را حل کنند و به راهکار‌های دیگری غیر از آن روی نیاورند. ما از مرزهایمان، منافع‌مان و امنیت‌مان دفاع می‌کنیم و این برای ما یک اصل است. خط قرمز ما آن است که چیزی تغییر نکند و همه چیز بر اساس حق حاکمیت و به رسمیت شناختن تمامیت ارضی کشور‌های همسایه دیده شود. این برای ما مهم است. منطق سیاسی و روابط بین‌الملل و قواعد حقوقی هم همین را بیان می‌کند.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: در بعضی از کشور‌های جنوبی ما و هم‌چنین در برخی کشور‌های در غرب و شمالِ کشور ما صهیونیست‌ها نفوذ کرده‌اند و ممکن است همسایگان ما بگویند که این حضور اسرائیلی‌ها خطری برای امنیت ما ندارد؛ اما سرشت اسرائیل ایجاد ناامنی است؛ لذا به کشور‌های همسایه توصیه می‌کنیم که اسرائیل را به سرزمین‌های اسلامی راه ندهند؛ زیرا آن‌ها به‌دنبال توسعه ناامنی هستند.

وی سپس به رژیم سعودی هشدار داد و گفت: یک سفارش به رژیم آل‌ سعود دارم که با بنگاه‌های سخن‌پراکنی و رسانه‌هایی که فقط شیطنت ترویج می‌کنند، آشکارا به دنبال تحریک جوانان ما هستند؛ هشدار می‌دهم مراقب رفتارتان باشید و این رسانه‌ها را کنترل کنید؛ وگرنه دود آن به چشم شما خواهد رفت. ما با شما اتمام حجت می‌کنیم. شما از طریق این رسانه‌ها در امور داخلی ما وارد شده‌اید؛ ولی بدانید آسیب‌پذیرید. ما به شما گفتیم تا مراقب باشید.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha