تجربه‌های هولناک زنان باردار زندانی در زندان‌های انگلیس و آمریکا

۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۴:۳۰
کد خبر: ۴۴۴۳۱۵۶
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
وضعیت زندان‌های زنان در آمریکا و انگلیس برای زنان باردار هولناک است.

خبرگزاری میزان – زنان باردار زندانی در انگلیس و آمریکا با شرایط دشواری از جمله زایمان به تنهایی در سلول یا از دست دادن نوزاد خود مواجه می‌شوند.

زنان زندانی در زندان‌های انگلیس با مشکلات زیادی مواجه هستند؛ این مشکلات در صورت باردار بودن مضاعف هم می‌شود.

به گزارش « cheshire»، اگرچه شش زندان زنان در انگلیس دارای واحدهای مادر و کودک هستند، گزارش‌ها نشان دهنده اوضاع هولناک این دسته از زنان و فرزندانشان است.

آن‌ها در بیشتر موارد ناچارند به تنهایی در سلول خود زایمان کنند.

زنان زندانی انگلیس دارای فرزند در مواردی از دیدار با فرزندان خود نیز منع می‌شوند.

در عین حال « wsws»، ایالت‌های مختلف آمریکا زنان باردار و تازه مادران را به بهانه استفاده مواد مخدر در زندان‌های پر ازدحام و خطرناک حبس می‌کند.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط مدافعان زنان باردار (NAPW)، در یکی از شهرستان‌های ایالت «آلاباما» از سال 2010 تاکنون بیش از 150 زن باردار و تازه مادران به بهانه تنبیه به خاطر مصرف مواد مخدر زندانی شده اند.

زندان‌های مذکور فاقد امکانات اولیه بوده و زنان باردار ناچار به خوابیدن در کف زندان‌ها می‌شوند؛ مواد غذایی کافی به آن‌ها داده نمی‌شود؛ ناامنی ناشی از حضور زندانیان مرتبط با مواد مخدر وجود دارد؛ سقط جنین و خونریزی نتیجه چنین تنبیهاتی است.

این امر سبب شده تا سلامت این زنان و فرزندانشان با خطر مواجه شود.

یک کارشناس می‌گوید: زندانی کردن زنان باردار به بهانه سوءمصرف مواد مخدر آن‌ها را با استرس، عدم دسترسی مداوم به مراقبت‌های استاندارد دوران بارداری و مراقبت‌های بهداشت روان، رژیم غذایی نامناسب، بهداشت نامناسب، هجوم حشرات و حیوانات موذی، تهویه ضعیف، تنش، سر و صدا، کمبود حریم خصوصی، کمبود خانواده مواجه می‌کند.

به گفته وی، این مسائل می‌توانند برای سلامت جسمی و روانی آن‌ها مضر باشند و منجر به پیامدهای بد بارداری برای مادر و جنین شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha