تاکید وزیر امور خارجه بر توسعه روابط ایران و تونس

12:04 - 22 شهريور 1401
کد خبر: ۴۴۴۲۶۰۰
سفیر جمهوری تونس در تهران در پایان ماموریت خود با وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری میزان – «سمیر المنصر»، سفیر  جمهوری تونس در تهران در پایان ماموریت خود در ایران با وزیر امور خارجه دیدار و گفت‎وگو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار روابط خوب میان ایران و تونس و وجود دیدگاه‌ها و مواضع مشترک میان دو کشور در بسیاری از مسائل منطقه ای و بین المللی را مورد تاکید قرار داد و افق روابط میان دو کشور را  مطلوب ارزیابی و با اشاره به وجود ظرفیت‌های قوی همکاری میان دو طرف، تلاش برای توسعه هرچه بیشتر مناسبات بین دو کشور را ضروری دانست.

«امیرعبداللهیان»، با تقدیر از مواضع مثبت و سازنده دولت و ملت تونس در حمایت از مردم فلسطین و مخالفت با عضویت ناظر رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا ، تاکید کرد هیچ محدودیتی در توسعه روابط  جمهوری اسلامی ایران و تونس وجود ندارد .

وزیر امورخارجه با  اشاره به تحولات جاری در تونس اظهار داشت: اطمینان خاطر داریم با حکمت و عقلانیت مسئولان تونس و با وحدت و همدلی ملت و دولت این کشور  شاهد رشد و شکوفایی روز افزون تونس در همه زمینه‌ها خواهیم بود.

سفیر جمهوری تونس در تهران نیز ضمن تشکر از میزبانی کشورمان، سال‌های حضور خود در تهران و در میان مردم ایران را بسیار عالی خواند و با اشاره به عرصه‌های همکاری فیمابین، بر لزوم استمرار و تلاش دو کشور جهت برگزاری موفق کمسیون مشترک تاکید کرد.

«سمیر المنصر» با ابراز خوش بینی نسبت به دورنمای روابط دو کشور و اشاره به روابط صمیمانه وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و تونس تاکید کرد ما همواره در کنار ملت و دولت ایران  مانده و از هیچ تلاشی برای حفاظت از روابط ممتاز دو کشور دریغ نخواهیم کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *