تاکید سازمان ملل بر تداوم صادارت غلات اوکراین و روسیه

۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۴:۰۵
کد خبر: ۴۴۰۸۰۴۲
دبیر کل سازمان ملل در اظهاراتی تداوم صادرات غلات از بنادر اوکراین را به دلیل تاثیرگذاری بر قیمت جهانی مواد غذایی مهم ارزیابی و بر تداوم آن تاکید کرد.

خبرگزاری‌میزان - طبق گزارش شبکه الجزیره،آنتونیو گوترش در اظهاراتی با تاکید بر اهمیت اجرای توافق نامه چند جانبه صادرات غلات از بنادر اوکراین گفت: صادرات غلات اوکراین و روسیه به دیگر کشورهای دنیا از آن جهت حائز اهمیت است که مانع افزایش قیمت غلات در سراسر دنیا می شود.

دبیر کل سازمان ملل در ادامه یادآور شد: به واسطه توافقنامه اخیر میان روسیه و اوکراین با میانجی گری سازمان ملل، که تا به امروز بیش از ۵۰ هزار تن غلات از بنادر اوکراین صادر شده است.

وی با اشاره به اعلام دولت ترکیه مبنی بر اینکه روند بارگیری غلات در بنادر اوکراین ادامه دارد، تاکید کرد: برخی کشورهای آفریقایی در حال حاضر با کمبود شدید مواد غذایی مواجهه هستند و بنابراین امید به تداوم حمل و نقل غلات از اوکراین داریم.

گفتنی است؛ وزارت دفاع ترکیه اعلام‌ کرده است که تعداد کل کشتی هایی که بنادر دریای سیاه اوکراین را بر مبنای قرارداد صادرات غلات با میانجیگری سازمان ملل متحد ترک کرده اند، به ۲۷ کشتی رسیده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *