روایت یک قربانی قاچاق انسان از سیستم قضایی و زندان‌های آمریکا

13:09 - 20 مرداد 1401
کد خبر: ۴۳۹۴۳۴۶
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
سیستم قضایی و زندان‌های آمریکا به نوعی قاچاق انسان را در این کشور تشدید می‌کند.

خبرگزاری میزان - «سینتوا براون»، قربانی قاچاق کودکان که پرونده‌اش زمانی جنجال‌های گسترده‌ای را در آمریکا برانگیخت، تجربه خود را بازگو و از ناکارآمدی آمریکا انتقاد کرده است.

به گزارش «شینهوا»، این قربانی قاچاق انسان درباره سیستم قضایی و زندان‎های سود محور آمریکا سخن می‌گوید؛  در سال 2014، «براون» در سن 16 سالگی از یک کانون اصلاح و تربیت جوانان در تنسی فرار کرد.

پس از 15 سال زندان، «براون» پس از آن که پرونده او خشم عمومی را برانگیخت و افراد مشهور در سراسر آمریکا از آزادی او حمایت کردند، دوباره آزادی خود را به دست آورد. از آن زمان، او به سایر قربانیان سیستم قضایی آمریکا و قاچاق انسان کمک کرده است.

او گفت: «می‌توانم به شما بگویم که در زمینه ارائه خدمات توانبخشی به افراد زندانی، اقدامات بسیار کمی انجام شده است.»

«براون» در مورد کار در زندان گفت که هر زندانی باید کار کند، مهم نیست که کار چقدر سخت و غیر قابل تحمل باشد؛ این حقوق حتی نمی‌تواند هزینه مایحتاج روزانه زندانی را تامین کند.

در مقایسه با کارگران زندان، خصوصی‌سازی خدمات عمومی زندان‌ها در آمریکا بسیار بدتر است.

«براون» با اشاره به اینکه کمیسرهای زندان‌های عمومی به دلیل خصوصی‌سازی خدمات اولیه، حقوق سالانه بالایی دریافت می‌کنند، گفت که کسب و کار سود محور در واقع زندانیان را می‌کشد.

این زندانی سابق آمریکایی می‌گوید «من بارها و بارها آن را دیده‌ام، و همه این‌ها اتفاق می‌افتد زیرا آنها (زندان‌ها) نمی‌توانند سود زیادی به دست آورند اگر این هزاران دلار را برای مراقبت از شما خرج کنند.»

انتهای  پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *