451 زندانی استان قم از ابتدای سال با استفاده از پابند الکترونیک آزاد شدند

11:40 - 18 خرداد 1401
کد خبر: ۴۳۰۲۸۵۱
رئیس کل دادگستری استان قم، گفت: در دوماهه نخست سال‌جاری 451 نفر مددجوی زندانی واجد شرایط تحت مراقبت الکترونیک و با استفاده از پابند آزاد شدند.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری در گفت‌وگو با میزان، در رابطه با اقدامات دادگستری استان قم در خصوص استفاده زندانیان واجد شرایط از پابند الکترونیک، اظهار کرد: در راستای کاهش جمعیت کیفری، با همکاری قضات، آمار استفاده از پابند الکترونیک در استان قم رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه اجرای قانون و مقررات باید سرلوحه کار مسئولان در زندان‌ها باشد و فرایندهای اصلاحی و تربیتی براساس آیین نامه جدید سازمان زندان ها بازنگری شوند، افزود: در دوماهه نخست سال‌جاری 451 نفر مددجوی زندانی واجد شرایط استان قم تحت مراقبت پابند الکترونیک قرار گرفته و آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری استان قم با تاکید بر ایجاد فضای مناسب در زمینه تعدیل جمعیت کیفری زندان‌های این استان، گفت: از 451 نفر زندانی که در سال‌جاری با استفاده از پابند الکترونیک موفق به حضور در خارج از زندان شدند؛ 220 نفر در فروردین و231 مورد در اردیبهشت ماه تحت مراقبت الکترونیک قرار گرفته‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری همچنین تاکیدکرد: در راستای صیانت از حقوق زندانیان رؤسای زندان‌ها و مسئولان ستادی باید به دانش روز زندانبانی و قوانین و مقرارت حوزه کاری خود مسلط و آشنا باشند.

بیشتر بخوانید:

رئیس کل دادگستری قم: یک هزار و ۶۶۱ پرونده حوادث غیرعمد رانندگی از ابتدای سال به شرکت‌های بیمه‌ای ارجاع شد

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *