رمضان‌زاده: دوومیدانی ایران پایه و سرمایه ندارد/ باید مسابقات آموزشگاهی داشته باشیم

۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۵:۰۰
کد خبر: ۴۲۷۰۱۲۳
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
مربی دوومیدانی گفت: اگر مسابقات آموزشگاهی برگزار نشود و دانش آموزان محک نخورند در اصل پایه‌ای برای ورزش دوومیدانی نداریم.

احمد رمضان‌زاده در گفت‌‌وگو با میزان، درباره کیفیت مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور در خرم آباد، اظهار داشت: با اینکه مسابقات قهرمانی کشور بعد از مدت‌ها به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا برگزار شد، اما سطح بسیار خوبی داشت. اکثر نفرات برتر کشور همچون احسان حدادی در این رقابت‌ها حاضر بودند و حدادی رکوردهای نسبتاً خوبی را هم از خود به جا گذاشت.

مربی دوومیدانی در خصوص رکورد جدید شاگردش در پرش سه گام، تصریح کرد: مجتبی زاهدی حدود 3-4 سال است زیر نظر من کار می‌کند. او بالای 16 متر پرید و باعث خوشحالی است که برای آغاز فصل خیلی خوب کار کرد. اصلاً به رکورد 16 متر فکر نمی‌کنیم، چراکه ورزشکار پرش سه گام باید بالاتر از ۱۷ متر بپرد.

وی افزود: زاهدی قد بلندی دارد، منظم است و به موقع سر تمرین حاضر می‌شود و ورزشکار با اخلاقی است. باید فدراسیون این ورزشکار با استعداد 16 ساله را حمایت کند چون او آینده خوبی خواهد داشت. اگر فدراسیون کمک کند مطمئن باشید رکوردهای بهتری به ثبت خواهد رساند.

پیشکسوت دوومیدانی ایران با اشاره به اینکه مسابقات این رشته باید از سنین پایه در کشور برگزار شود، تاکید کرد: تا زمانی که مسابقات آموزشگاهی برگزار نشود و دانش آموزان محک نخورند در اصل پایه‌ای برای ورزش دوومیدانی نداریم. به خصوص اینکه این ورزش هیچ اسپانسری ندارد و باید مسابقات در آموزشگاه‌ها مرتب برگزار شود.

رمضان‌زاده با اشاره به اینکه سرمایه زیادی در دوومیدانی نداریم، خاطرنشان کرد: هم اکنون در ماده 100 متر زیر 10 ثانیه رکوردی نیست. تمام کشورهای آسیایی هدفشان رسیدن به رکورد 9.90 است. دوومیدانی ایران هنوز زیر 10 ثانیه مانده و این خیلی بد است. باید حداقل 10 دونده زیر 10 ثانیه داشته باشیم. 10پرش‌کننده بالای 8 متر داشته باشیم. 10 پرتاب‌کننده دیسک باید 60 متر بالاتر پرتاب کنند. اگر این گونه نباشد اصلاً سرمایه‌ای در رشته ورزشی دوومیدانی نداریم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha