تکرار اقدام موهن قرآن سوزی در سوئد زیر چتر امنیتی پلیس

۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵:۴۴
کد خبر: ۴۲۶۹۶۲۰
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
سیاستمدار افراط گرای دانمارکی - سوئدی تحت حمایت پلیس سوئد، کارزار موهن قرآن سوزی را ادامه می‌دهد.

خبرگزاری میزان – «راسموس پالودان»، رئیس حزب راستگرای افراطی «استریم کورس» دانمارک که تابعیت سوئدی نیز گرفته است، همچنان در سایه حمایت پلیس و دولت سوئد کارزار موهن قرآن سوزی خود را به پیش می‌برد.

به گزارش « turkeynewsen و upjobsnews »، «پالودان» تحت حفاظت پلیس با یک خودروی زرهی ضد گلوله در یکی از محله‌های شهر «استکهلم»، پایتخت سوئد، حاضر شده و اقدام موهن خود را تکرار کرد.

تقریبا 100 پلیس در جریان اجرای اقدام موهن قرآن سوزی از «پالودان» مراقبت می‌کردند و شماری نیرو از شرکت اطلاعات سوئد(SEPO)  خیابان‌های منتهی به محل این اقدام را بسته بودند.

پس از آن «پالودان» با همراهی پلیس به محله سکونت ترک تبارها در سوئد منتقل شد و در ورودی یک رستوران یک جلد قرآن را به آتش کشید.

اعتراض صاحب رستوران به این اقدام با خشونت پلیس به تعطیلی رستوران منجر شد.

 پلیس دو معترض دیگر به اقدام «پالودان» را نیز بازداشت کرد.

رئیس حزب راستگرای افراطی «استریم کورس» تاکنون بارها در سوئد تحت حفاظت پلیس اقدام موهن قرآن سوزی را اجرا کرده است.

اعتراض به اقدام‌های این سیاستمدار نژادپرست افراط گرا دور جدیدی از ناآرامی‌ها در سوئد را از روز شنبه رقم زد؛ چراکه یک گروه راستگرای افراطی ضد اسلام به پیروی از «پالودان» قصد داشتند اقدام وی را در «مالمو» تکرار کنند.

این امر ناآرامی‌هایی را در شهرهای مختلف سوئد رقم زد که از چند هفته گذشته در پی خشونت پلیس علیه معترضان به قرآن سوزی آغاز شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *