دیدار عضو هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی با رئیس کمیته ملی المپیک

۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴:۵۸
کد خبر: ۴۲۶۱۳۰۷
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
عضو هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی با رئیس کمیته ملی المپیک دیدار و گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ پیتر باچا عضو مجارستانی هیئت رئیسه اتحادیه جهانی #کشتی و از مسئولان فدراسیون کشتی این کشور و تاماش لورینچ قهرمان کشتی فرنگی المپیک و جهان با حضور در محل کمیته ملی المپیک با دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که با حضور سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی و سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی هانگژو برگزار شد طرفین بر گسترش مناسبات و تفاهمنامه های ورزشی تاکید کردند.

در ابتدای نشست صالحی امیری ضمن خیر مقدم و ابراز رضایت از دعوت و همکاری خوب فدراسیون کشتی ایران از عضو مجارستانی هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی، اظهار کرد: کشتی هویت ماست و ما به کشتی فراتر از یک ورزش نیاز داریم، فدراسیون کشتی ایران با حضور علیرضا دبیر که از اسطوره های این ورزش در ایران هست در آستانه یک تحول بزرگ و جهش است.

وی افزود: از شما دعوت می کنم که پس از نشست از تندیس علیرضا دبیر که بعنوان قهرمان نامدار ما ساخته شده و سایر تندیس ها، مدال ها و یادبودهای قهرمانان کشتی که بار اصلی مدال آوری ایران در بازیهای المپیک را بر دوش می‌کشند و زینت بخش موزه ملی ورزش ، المپیک و پارالمپیک ایران است، بازدید کنید. صالحی امیری ضمن ارائه آماری از فعالیت‌های فدراسیون‌ها و هیئت‌های ورزش در ایران تاکید کرد: کشتی ورزش اول و فوتبال پرطرفدارترین رشته ورزشی کشورماست و ما 3میلیون و 800هزار نفر ورزشکار در سطح قهرمانی در کشور داریم.

رئیس کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه مجارستان پایگاه اصلی آموزشی IOC است افزود: ما علاقمند به همکاری و تبادلات آموزشی بیشتر با آکادمی شما هستیم؛ ضمن اینکه آکادمی ملی المپیک ایران با فضای بسیار مناسب بصورت دائم برگزار کننده دوره های آموزشی در زمینه های مختلف مدیریت ورزشی، مدیریت استراتژیک،تربیت مربی و …است و طی ۴سال گذشته ۳۸۰ دوره آموزشی را برگزار کرده است چراکه ما به سرمایه گذاری هرچه بیشتر در امر آموزش معتقدیم.

صالحی امیری ضمن دعوت از مهمانان برای بازدید از آکادمی ملی المپیک گفت: به طور حتم شما با علیرضا دبیر برای برگزاری اردوها و دوره های آموزشی مشترک به نتایجی رسیدید اما من میخواهم این تبادلات و همکاری را به سایر رشته های ورزشی تعمیم دهم و از آنجاییکه بازی های آسیایی هانگژو به تعویق افتاده است ما در تلاش برای حفظ آمادگی ورزشکارانمان هستیم و به همین منظور مجارستان را بعنوان یکی از برنامه های خود برای اردوی مشترک ورزشکاران در نظر گرفتیم.

حضور پیتر باچا عضو مجارستانی هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در کمیته ملی المپیک و دیدار با رئیس کمیته
پیتر باچا عضو مجارستانی هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران آماری از ورزش مجارستان ارائه کرد و گفت: حمایت های شما از کشتی و آقای دبیر نشان می دهد این رشته چه جایگاه خوبی در ایران دارد از تعداد ورزشکاران و فعالیت های ورزشی کشور شما بسیار حیرت کرده و شگفت زده شدم؛ در قیاس با ایران تعداد کشتی گیران ما کمتر است و به همین منظور ارتباطات خود را با علیرضا دبیر بیشتر کردیم تا تعاملات بیشتری داشته باشیم و امیدواریم کشتی گیران و قهرمانان ایرانی به مجارستان بیشتر سفر کنند.

عضو مجارستانی هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی افزود: کشتی در کشور ما یک بخش راهبردی در اقتصاد است و سهم و نگاه استراتژیک خاصی به آن می شود و باتوجه به حمایت بزرگ ازجانب دولت ما آمادگی برگزاری مسابقات بسیاری را داریم.

وی ضمن تشریح بیشترشرایط کشتی در مجارستان و آکادمی این کشور از دکترصالحی امیری دعوت کرد تادر حاشیه سفر ماه ژوئن ایشان به مجارستان از امکانات کشتی و آکادمی این کشور نیز بازدید کنند.

پیتر باچا عضو مجارستانی هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی و هیئت همراه پس از نشست با صالحی امیری از موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک و آکادمی ملی المپیک بازدید کردند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha