نماینده مجلس: بدون کارت پایان خدمت هم می توانید گواهینامه بگیرید

۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸:۴۳
کد خبر: ۲۹۹۳۲۸
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: طبق قانون بیمه شخص ثالث که خرداد ماه سال گذشته مصوب شد، برای اخذ گواهینامه رانندگی نیازی به کارت پایان خدمت سربازی نیست.
گواهینامه-گروه سیاسی: 16 اسفند سال گذشته بود که علیرضا محجوب عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی به میزان گفت:  افرادی که وضعیت خدمت سربازی آنها معلوم نیست و طرح معافیت هم شامل حال آنها نمی‎شود نمی‎توانند گواهینامه رانندگی دریافت کنند؛ این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: این ماده قانونی مجلس تنها به این دلیل صورت گرفته است که جوانان و افرادی که به هر دلیل از رفتن به خدمت سربازی خودداری می‎کنند وارد عمل شوند و به زندگی خود سامان دهند.(بیشتر بخوانید)

اما عضو کمیسیون برنامه و بودجه نظری متفاوت با عضو کمیسیون اجتماعی دارد؛ حسینعلی حاجی دلیگانی در این خصوص به خبرنگار گروه سیاسی می گوید: طبق قانون بیمه شخص ثالث که خرداد ماه سال گذشته مصوب شد، برای اخذ گواهینامه رانندگی نیازی به کارت پایان خدمت سربازی نیست.

 
وی با اظهار تاسف از عدم اجرا این قانون پس از حدود یکسال، می افزاید: با عدم اجرای این قانون حدود  3 میلیون نفر جوان از داشتن گواهی نامه تاکنون بی بهره مانده اند. 

حاجی دلیگانی در واکنش به اظهار نظر برخی از کارشناسان که می گویند "در قانون جدید مجلس تمدید گواهینامه نیازی به پایان خدمت ندارد و در صدور گواهینامه تغییری ایجاد نشده است"، اضافه کرد: در قانون جدید به وضوح عنوان شده که برای دریافت گواهینامه نیازی به کارت پایان خدمت نیست، شاید به علت جدید بودن این قانون مغفول مانده است. 

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به این سوال که به طور کلی کسانی که کارت پایان خدمت سربازی ندارند از چه مواردی محروم می شوند، عنوان داشت: قانون گذار محدودیت هایی در زمینه عمدتا حقوق اجتماعی از جمله انتقال اموال و.... برای این افراد نظر گرفته است تا خرداد سال گذشته گواهینامه رانندگی هم در این محدودیت ها وجود داشت که با تصویب این قانون این موضوع رفع شد.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *