بانک مرکزی درقبال مجوزهایی که به موسسات مالی و اعتباری می دهد پاسخگو باشد/  قرارداد ون های حمل و نقل مسافران در  مناطق محروم اصفهان هنوز در انتظار جواب وزارت صنعت/  حجم بالای قاچاق بلای جان تولید شده است

بانک مرکزی درقبال مجوزهایی که به موسسات مالی و اعتباری می دهد پاسخگو باشد/ قرارداد ون های حمل و نقل مسافران در مناطق محروم اصفهان هنوز در انتظار جواب وزارت صنعت/ حجم بالای قاچاق بلای جان تولید شده است

نماینده شاهین شهر درمجلس اضافه کرد: وقتی مشکل مجوز برای چنین موسساتی مانند (پدیده) پیش می آید و دیگر به مردم جوابگو نمی شوند رسم شده که بانک مرکزی می‌گوید، این کاری به من ندارد و مجوز این موسسه ناقص بوده است، اگر مجوزش ناقص بوده چرا این بانک همان موقع...
صفر تا صد مدرن‌سازی راکتور اراک / ورود اژدها به یک تاسیسات پرمناقشه

صفر تا صد مدرن‌سازی راکتور اراک / ورود اژدها به یک تاسیسات پرمناقشه

یکی از بندهای پرمناقشه برجام مرتبط با راکتور آب سنگین اراک بود؛ دول غربی در جریان مذاکرات منتهی به برجام مدعی بودند که پلوتونیوم تولیدی راکتور اراک کاربرد دوگانه از جمله در تسلیحات اتمی دارد؛ در پاییز 92 که برجام مقدماتی موسوم به توافق ژنو میان ایران...
موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

در آستانه مبعث پیامبر عظیم‌الشان اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات ۵۹۳ نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی...
سه‌شنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۵ - ۱۰:۲۱
جمعی از مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با  رهبرمعظم انقلاب دیدار می کنند به مناسبت سالروز بعثت پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص):

جمعی از مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با رهبرمعظم انقلاب دیدار می کنند

به مناسبت سالروز بعثت پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)، جمعی از مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی صبح امروز با رهبر انقلاب اسلامی دیدار می‌کنند.
سه‌شنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۵ - ۰۹:۰۰
سردار کوثری: خیلی از تجهیزات نظامی‌مان را تاکنون رو نکردیم در گفت و گو با میزان

سردار کوثری: خیلی از تجهیزات نظامی‌مان را تاکنون رو نکردیم

رئیس اسبق اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح گفت: وزارت دفاع و ارتش خیلی از تجهیزات مورد نیاز نیروهای مسلح را به صورت تولید انبوه ساخته اند و زمانی که اس 300 را به ایران ندادند و بعد با تاخیر تحویل دادند ما سامانه هایی را در همان سطح ساختیم و دقیقا مشابه آن را تولید و عملیاتی کرده بودیم.
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۲۲:۰۰
انتظار داریم هیات نظارت بر اساس مرّ قانون عمل کند/ هر سه عضو هیات نظارت تهران از اصلاح‌طلبان و لیست امید هستند نقوی حسینی در گفت‌وگو با میزان:

انتظار داریم هیات نظارت بر اساس مرّ قانون عمل کند/ هر سه عضو هیات نظارت تهران از اصلاح‌طلبان و لیست امید هستند

انتظار داریم هیات نظارت بر اساس مرّ قانون و با توجه به مصالح و منافع مردم و بدون توجه به گرایشات سیاسی افراد را تائید یا رد کند و امیدواریم هیات نظارت مرکزی به این موضوع توجه کند.
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۲۱:۳۸
پوست‌اندازی در هیات حاکمه آل سعود/ تقابل سنت و مدرنیسم در عربستان کاردار پیشین ایران در عربستان:

پوست‌اندازی در هیات حاکمه آل سعود/ تقابل سنت و مدرنیسم در عربستان

احمد دستمالچیان با بیان اینکه امروز شاهد تقابل سنت و مدرنیسم در عربستان هستیم و قشر جوان و تحصیلکرده در برابر جریان وهابیت درحال مقاومت و ایستادگی است، گفت: از سوی دیگر روز به روز خبرهای بیشتری در خصوص دعوای قدرت میان خاندان آل سعود به گوش ما می رسد.
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۲۱:۳۰
حرکت های مردمی و خالصانه است که کار را به نتیجه می رساند حجت الاسلام رئیسی در دیدار با اعضای مرکزی «ستاد مردمی خادم ملت» :

حرکت های مردمی و خالصانه است که کار را به نتیجه می رساند

اعضای مرکزی «ستاد مردمی خادم ملت» با حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی دیدار کردند
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۲۱:۲۰
ایران‌هراسی به سَبک یک مشت تروریست!/ در پارچین و اراک چه می‌گذرد؟/ اهمال‌کاری یک بانک معروف در بلوار میرداماد!/ شفاف‌سازی پیرامون یک ستاد انتخاباتی بسته سیاسی میزان؛

ایران‌هراسی به سَبک یک مشت تروریست!/ در پارچین و اراک چه می‌گذرد؟/ اهمال‌کاری یک بانک معروف در بلوار میرداماد!/ شفاف‌سازی پیرامون یک ستاد انتخاباتی

مخاطبان گرامی خبرگزاری میزان برای اطلاع از اخبار و گزارش‌های روز و ویژه در حوزه سیاست می‌توانند هر روزه در قالب یک بسته خبری چکیده اخبار و گزارش‌های گروه سیاسی خبرگزاری میزان را مشاهده کنند.
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۲۰:۵۸
امیر پوردستان: دشمن درصدد قرآن‌هراسی است

امیر پوردستان: دشمن درصدد قرآن‌هراسی است

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمن درصدد قرآن‌هراسی است و ما باید کاری کنیم که روز به روز قرآن بیشتر در زندگی ما جاری باشد و امیدواریم بتوانیم این مسوولیت را عملیاتی کنیم.
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۲۰:۰۶
اطلاعیه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور خطاب به مدیران و اصحاب رسانه

اطلاعیه کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور خطاب به مدیران و اصحاب رسانه

کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات کشور، اطلاعیه‌ای خطاب به مدیران و اصحاب رسانه صادر کرد.
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۱۹:۰۰
جزئیات دیدار سفیر جدید ایران با رئیس جمهور عراق

جزئیات دیدار سفیر جدید ایران با رئیس جمهور عراق

سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در عراق، امروز با رئیس جمهور این کشور دیدار و استوارنامه خود را تقدیم به وی کرد.
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۱۸:۳۸
لاریجانی: اتاق های بازرگانی ایران وقرقیزستان نقش موثری درگسترش روابط دارند

لاریجانی: اتاق های بازرگانی ایران وقرقیزستان نقش موثری درگسترش روابط دارند

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ضرورت دارد تا به منظور شناخت زمینه های فعالیت تجاری، اتاق بازرگانی دو کشور با یکدیگر مذاکراتی داشته باشند و دراین زمینه به تجار خود توصیه های لازم را کنند.
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۱۶:۲۴
توضیحات یکی از نزدیکان قالیباف پیرامون ستاد انتخاباتی وی/ در جلسه صبح امروز قالیباف با نمایندگان مجلس چه گذشت؟ در گفت‌وگو با میزان مطرح شد

توضیحات یکی از نزدیکان قالیباف پیرامون ستاد انتخاباتی وی/ در جلسه صبح امروز قالیباف با نمایندگان مجلس چه گذشت؟

شیران خراسانی گفت:برخی رسانه‌ها با انتشار خبری مخدوش چنین القاء کردند که قالیباف ستاد انتخاباتی نخواهد داشت؛ حال آنکه ایجاد ستاد انتخاباتی و معرفی نمایندگانی به وزارت کشور و استانداری‌ها از سوی کاندیداها جهت ایجاد هماهنگی از زمره الزامات انتخابات است.
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۱۶:۱۱
موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان به مناسبت مبعث پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) انجام شد

موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

در آستانه مبعث پیامبر عظیم‌الشان اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات ۵۹۳ نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند.
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۱۳:۵۴
یک کارگزارانی: جهانگیری برخلاف میل باطنی نامزد در سایه شد/ مجری معروف صدا و سیما با روحانی به قزوین رفت؟! / دزدی در شورای شهر! بسته انتخاباتی میزان؛

یک کارگزارانی: جهانگیری برخلاف میل باطنی نامزد در سایه شد/ مجری معروف صدا و سیما با روحانی به قزوین رفت؟! / دزدی در شورای شهر!

کمتر از یکماه تا انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا زمان باقی است؛ فضای کشور بویژه پس از اعلام نتایج رسیدگی به صلاحیت‌ها در هر دو انتخابت مزبور و آغاز تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری کم و بیش انتخاباتی شده است و رفته رفته تنور مباحثات سیاسی در فضای مجازی و عمومی گرم می‌شود.
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۱۵:۱۵
واکنش ایزدی به اظهار نظر اخیر ترامپ؛ آمریکا هیچگاه بصورت رسمی از برجام کنار نمی‌رود در گفت و گو با میزان مطرح شد

واکنش ایزدی به اظهار نظر اخیر ترامپ؛ آمریکا هیچگاه بصورت رسمی از برجام کنار نمی‌رود

کارشناس مسائل آمریکا گفت: اینکه آمریکا بصورت رسمی اعلام کند از برجام خارج می شود این کار را نمی کند زیرا برجام توافق خوبی برای آمریکاییها بوده، یکی از دلایلش هم اینست که اینها به تعهداتشان در قبال ایران عمل نمی کنند اما ایران تمامی تعهداتش را اجرایی می کند.
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۰۶:۳۰
تحلیل نائب رئیس کمیسیون اقتصادی از آمار وزارت خارجه درباره تحریم های بانکی /تحریم های بانکی در کل برداشته نشده اند نائب رئیس کمیسیون اقتصادی در گفت و گو با میزان مطرح کرد

تحلیل نائب رئیس کمیسیون اقتصادی از آمار وزارت خارجه درباره تحریم های بانکی /تحریم های بانکی در کل برداشته نشده اند

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم های بانکی در کل برداشته نشده اند و فقط برخی از بانک های ما توانسته اند با بانک های کوچک و نه بانکهای بزرگ اروپایی ارتباطاتی برقرار کنند و ال سی هایی باز کنند.
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۰۹:۲۶
صفر تا صد مدرن‌سازی راکتور اراک / ورود اژدها به یک تاسیسات پرمناقشه میزان گزارش می‌دهد

صفر تا صد مدرن‌سازی راکتور اراک / ورود اژدها به یک تاسیسات پرمناقشه

یکی از بندهای پرمناقشه برجام مرتبط با راکتور آب سنگین اراک بود؛ دول غربی در جریان مذاکرات منتهی به برجام مدعی بودند که پلوتونیوم تولیدی راکتور اراک کاربرد دوگانه از جمله در تسلیحات اتمی دارد؛ در پاییز 92 که برجام مقدماتی موسوم به توافق ژنو میان ایران و 1+5 منعقد شد نیز مناقشات مرتبط با راکتور اراک نقش پررنگی داشت. در آن دور از مذاکرات «لوران فابیوس» وزیر خارجه وقت فرانسه که در نقش پلیس بد ظاهر شده بود و در مسیر حصول توافق کارشکنی می‌کرد، وی ادعا داشت که تاسیسات هسته‌ای اراک مبهم و مشکوک است.
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۰۹:۳۲
سوءاستفاده منافقین از فضای موجود در آمریکا با کلیدزدن پروژه جدید ایران‌هراسی فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با میزان مطرح کرد

سوءاستفاده منافقین از فضای موجود در آمریکا با کلیدزدن پروژه جدید ایران‌هراسی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در شرایط فعلی و با روی کار آمدن ترامپ در آمریکا، منافقین تصور می‌کنند یک فضای افراطی در این کشور شکل گرفته است و آنها بر همین اساس سعی دارند با سوءاستفاده از فضای موجود در آمریکا، امکان خودنمایی و ایران‌هراسی جدیدی را فراهم کنند.
دوشنبه ۱۳۹۶ ارديبهشت ۰۴ - ۱۰:۰۸
بانک مرکزی درقبال مجوزهایی که به موسسات مالی و اعتباری می دهد پاسخگو باشد/  قرارداد ون های حمل و نقل مسافران در  مناطق محروم اصفهان هنوز در انتظار جواب وزارت صنعت/  حجم بالای قاچاق بلای جان تولید شده است حاجی دلیگانی در گفتگوی مشروح با میزان مطرح کرد

بانک مرکزی درقبال مجوزهایی که به موسسات مالی و اعتباری می دهد پاسخگو باشد/ قرارداد ون های حمل و نقل مسافران در مناطق محروم اصفهان هنوز در انتظار جواب وزارت صنعت/ حجم بالای قاچاق بلای جان تولید شده است

نماینده شاهین شهر درمجلس اضافه کرد: وقتی مشکل مجوز برای چنین موسساتی مانند (پدیده) پیش می آید و دیگر به مردم جوابگو نمی شوند رسم شده که بانک مرکزی می‌گوید، این کاری به من ندارد و مجوز این موسسه ناقص بوده است، اگر مجوزش ناقص بوده چرا این بانک همان موقع به مردم اعلام نکرده است؟
سیاسی-آخرین اخبار سیاست
tr_cycle
پیشنهاد دبیر
سیاست-نظرسنجی سوریه
سیاست-آل سعود
چگونگی برگزاری انتخابات الکترونیک

چگونگی برگزاری انتخابات الکترونیک

شجاعان گفت: علاوه بر شبکه اختصاصی در نظر گرفته شده برای برگزاری انتخابات الکترونیک، از سایر زیرساخت‌های ارتباطی موجود در داخل نیز به‌عنوان شبکه‌های جایگزین...
نیروی هوایی سوریه مجهز نیست باید برای کاهش تلفات از نوژه استفاده کرد

نیروی هوایی سوریه مجهز نیست باید برای کاهش تلفات از نوژه استفاده کرد

شیخ الاسلام گفت: استفاده روسیه از پایگاه نوژه کار بسیار منطقی و تعیین کننده ایست به این خاطر که نیروی هوایی سوریه مجهز نیست و ما نیاز به نیروی هوایی قوی...
ترکیه  ناامن است

ترکیه ناامن است

"به اینجا نیایید!" این جمله را سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول خطاب به هموطنان گفت و افزود:"ترکیه، ترکیه سابق نیست، تغییر کرده و نا امن شده است،...
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به مصوبه افزایش حقوق مدیران/ در غیر اینصورت مقدمات خروج نخبگان از بخش‎های دولتی فراهم می شد

واکنش سخنگوی شورای نگهبان به مصوبه افزایش حقوق مدیران/ در غیر اینصورت مقدمات خروج نخبگان از بخش‎های دولتی فراهم می شد

کدخدایی گفت: ایرادی که شورای نگهبان نسبت به بند 10 ماده 3 قانون اساسی داشته است بحث اختلال در نظام اداری، صحیح بود زیرا این بند به گونه‎ای که تصویب شده...
چاپ تعرفه برای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری 96/ تعرفه‎ها در جای مطمئن نگه داری می شود

چاپ تعرفه برای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری 96/ تعرفه‎ها در جای مطمئن نگه داری می شود

احمدی گفت: از لحاظ چاپ تعرفه‎های انتخاباتی ستاد انتخابات کشور با پیش‌بینی برای سه انتخابات و با در نظرگرفتن احتمال برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در دور...
با تمام شدن بحث برجام، تماس های سیاسی هم با آمریکا تمام شده است

با تمام شدن بحث برجام، تماس های سیاسی هم با آمریکا تمام شده است

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه گفت: هیچ رابطه ای بین ایران و آمریکا وجود ندارد و آنچه هم که تاکنون انجام شده فقط درخصوص برجام...
کسانی که از قطار انقلاب پیاده شدند/ پهلوی، راهپیمایی مردم را با هلی کوپتر رصد کرد و به دربار گفت: این که همه ملت بودند

کسانی که از قطار انقلاب پیاده شدند/ پهلوی، راهپیمایی مردم را با هلی کوپتر رصد کرد و به دربار گفت: این که همه ملت بودند

دهه فجر یادآور وحدت، ایثار، بصیرت، حماسه و از جان‌گذشتگی ملت متمدن و حماسه‌ساز ایران اسلامی است كه با فریاد و غریو بلند و رسای خود، استقلال، آزادی و جمهوری...
مذاکره وزارت خارجه با 72 کشور/ لغو روادید با روسیه فعلا مطرح نیست/ لغو ویزای تایلند صحت ندارد

مذاکره وزارت خارجه با 72 کشور/ لغو روادید با روسیه فعلا مطرح نیست/ لغو ویزای تایلند صحت ندارد

معاون پارلمانی و کنسولی وزیر امور خارجه گفت: هر کشوری که حاضر باشد با ایران لغو روادید کند و تسهیلات لازم مربوط به روادید را به ما ارائه دهد ما به صراحت...
نیاز تهران و مسکو به هم

نیاز تهران و مسکو به هم

اتحاد میان ایران و روسیه و در کنارانها سوریه، لبنان و عراق، بر سر بحران غرب آسیا که بیشتر با سوریه شناخته می شود، خاری در چشم برخی شده است که سعی دارند...
ماموریت مهره ها!

ماموریت مهره ها!

خبر جایگزینی عاصمه جهانگیر بجای احمد شهید با عنوان پرطمطراق گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران که قرار است ظرف یکی ، دوماه آینده اجرایی شود ، بهانه مناسبی...
اندرباب رویاهای دست‌نایافتنی آمریکا

اندرباب رویاهای دست‌نایافتنی آمریکا

آمریکایی‌ها که روزهای نخستین انقلاب وعده دوماهه، 6ماهه، یکساله و دوساله سرنگونی نظام را می‌دادند و مشتی تبهکار و منافق و سکولار کافر و مشرک را می‌فریفتند،...
روش مواجهه با سخنان رهبر انقلاب

روش مواجهه با سخنان رهبر انقلاب

محمدحسن صادق پور یادداشتی تحت عنوان "روش مواجهه با سخنان رهبر انقلاب" نوشت.
ما متهمیم!

ما متهمیم!

آری ما متهمیم چون باکدخدا نبستیم، زیر بلیط او نرفتیم و با کانون های زر و زور بین‌المللی سازش نکردیم و به ائتلاف سیاه جاه طلبی‌ها، غارتگری‌ها، جنایات، جنگ...
جعل و دغل در اسناد انگلیس و آمریکا

جعل و دغل در اسناد انگلیس و آمریکا

عبدالله شهبازی کارشناس مسائل تاریخ یادداشتی را تحت عنوان "جعل و دغل در اسناد انگلیس و آمریکا" نگارش کرد.
روایتی از 84 روز خادمی رئیسی

روایتی از 84 روز خادمی رئیسی

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در تاریخ 17 اسفندماه سال گذشته در حکمی حجت‌الاسلام سیّد ابراهیم رئیسی را به تولیت آستان قدس رضوی علیه‌السلام...
ماه رجب ماه استغفار است

ماه رجب ماه استغفار است

رئیس مجلس شورای اسلامی مطلبی با عنوان «راز دل» در در صفحه رسمی خود منتشر کرد.
سیاست-نظرسنجی سوریه
سیاست-آل سعود
سیاست-نماینده مجلس
سیاست-نماینده مجلس
بین الملل-سیاست
tr_ax
عکس
بین الملل-سیاست
tr_cycle
بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری
بین الملل-سیاست
tr_cycle
آخرین اخبار گروه
بین الملل-سیاست