حقوق و قضا - حقوق بشر

بررسی پرونده‌های مشترک در دیدار غریب آبادی و دادستان کل کشور عراق

دادستان کل کشور عراق و غریب آبادی در مورد پرونده‌های مشترک بحث و تبادل نظر کردند.

دبیر ستاد حقوق بشر: دولت فرانسه با خشونت صداهای مخالف را خاموش می کند

دبیر ستاد حقوق بشر با انتشار پیامی در فضای مجازی نوشت: دولت فرانسه با خشونت صداهای مخالف را خاموش می کند.

جلسه تفاهم و همکاری بین معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه و مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد

مدیر کل آموزش قوه قضاییه از برگزاری جلسه تفاهم و همکاری بین اداره کل آموزش؛ امور فرهنگی و اداره کل جذب و گزینش قوه قضاییه و مرکز مهارت های کاربردی حوزه علمیه خبر داد.

بررسی اختلافات حقوقی و قراردادی ایمیدرو و یک شرکت معدنی در جریان سفر رئیس سازمان بازرسی به طبس/ ماموریت خدائیان به بازرس امور صمت برای پیگیری موضوع و واکاوی دقیق اسناد و مدارک

در جریان سفر رئیس سازمان بازرسی کل کشور به شهرستان طبس، مشکلات حقوقی و قراردادی موجود میان مدیران معدن ذغالسنگ سامان کاوش طبس و ایمیدرو طی نشستی بررسی شد.

انتقاد ستاد حقوق بشر از سکوت مدعیان حقوق بشر در قبال حمله تروریستی در شیراز و شهادت و مجروح شدن ده ها انسان بی گناه

ستاد حقوق بشر با ارسال گزارشی به سازوکارهای بین المللی حقوق بشری و کشورهای جهان، با تشریح حادثه تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ (ع)، از سکوت سازوکارهای بین المللی و کشورهای مدعی حمایت از حقوق بشر در برابر این حادثه تروریستی، به شدت انتقاد کرد.

بیانیه سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در پی حادثه تروریستی شیراز

سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در پی حادثه تروریستی شیراز بیانیه ای را صادر و در آن تاکید کرد: این نهاد خواستار محاکمه و برخورد قاطع با عوامل و زمینه سازان این اقدامات ضد امنیتی می باشد.

دبیر ستاد حقوق بشر: تروریست ها همچنان مردم بی گناه در ایران را هدف قرار می دهند

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، با انتشار پیامی در فضای مجازی نوشت: تروریست ها همچنان مردم بی گناه در ایران را هدف قرار می دهند.

دبیر ستاد حقوق بشر: آمریکا و اروپا از ابزار تحریم برای ایجاد ناامنی و آشوب در ایران استفاده می‌کنند/تجمعات مسالمت آمیز حق قانونی مردم است/ کار رسانه‌های معاند جعل خبر و دروغ‌پراکنی است

دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه آمریکا و اروپا از ابزار تحریم برای ایجاد ناامنی و آشوب در ایران استفاده می‌کنند، گفت: کار رسانه‌های معاند جعل خبر و دروغ‌پراکنی است.

انتقاد غریب آبادی از رویکرد دوگانه اتحادیه اروپا و برخی کشورهای اروپایی در قبال موضوعات حقوق بشری

دبیر ستاد حقوق بشر از رویکرد دوگانه اتحادیه اروپا و برخی کشورهای اروپایی در قبال موضوعات حقوق بشری انتقاد کرد.

دیدار دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با گزارشگر ویژه اقدامات قهری یکجانبه/ تحریم های یکجانبه، مصداق جنایت علیه بشریت است

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با اشاره به موضوع جبران خسارت ناشی از تحریم های یکجانبه بیان داشت: جبران خسارت، از جمله آثار مسئولیت بین المللی است. شاید تحقق آن در ابتدا امری دشوار باشد، اما بحث حقوقی پیرامون آن باید شکل بگیرد.