آزادی زندانیان معسر در اولویت است

۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶:۵۸
کد خبر: ۹۸۵۹۶
دسته بندی‌: مجله حقوقی ، عمومی
خبرگزاری میزان - عدالت خواه در دیدار با مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت :آزادی زندانیان معسر در اولویت فعالیت های دستگاه قضایی استان کرمانشاه است.
به گزارش گروه حقوقی و قضایی به نقل از روابط عمومی زندان های کرمانشاه اسدالله جولایی،مدیرعامل ستاد دیه کشور به همراه معاون این ستاد،مدیرکل زندان ها ومدیرعامل ستاد دیه استان با رئیس کل دادگستری کرمانشاه دیدار و فعالیت های انجام شده در بخش آزاد سازی محکومان مالی و پیگیری تصویب قانون بیمه اجباری شخص ثالث در مجلس شورای اسلامی را تشریح کرد.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه در ادامه دیدار اعضای ستاد دیه کشور و استان گفت:راهکار قانونی مطالبه مهریه سازمان ثبت اسناد واملاک است و زندانی شدن  برخی بدهکاران مهریه  مشکلی را حل نمی کند مگر اینکه فرد تمکن مالی داشته باشد.

وی در این رابطه با بیان ضرورت رفع گرفتاری نیازمندان به حدیثی ازامام صادق (ع) "خلو سبیل المعسر کما خلاه الله عزوجل ” اشاره کرد و آزادی زندانیان معسر و ناتوان از پرداخت بدهی  را اولویتی مهم  دانست.

دکتر محمد رضا عدالت خواه  در سخنان خود بر قاطعیت دستگاه قضایی  در برخورد با اشرار تاکید و همچنین اظهار کرد؛پیگیری سیاست کاهش آمار جمعیت کیفری زندانیان دغه دغه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) وخواست مسئولان ارشد قوه قضائیه است.

رئیس شورای قضایی استان کرمانشاه کاهش آمار زندانیان به ویژه محکومان جرایم غیر عمد را رویکردی موثر بر بهبود وارتقاء فعالیت های زندانبانی به منظور فراهم سازی زمینه اصلاح وتربیت مجرمان و توسعه امنیت اجتماعی در جامعه خواند.

این مقام ارشد قضایی تعیین مجازات های جایگزین حبس را یکی از راهکارهای موثر بر کاهش ورود مجرمین کم خطر به زندان خواند واظهار داشت؛با اعمال این نوع مجازات۶ هزار ساعت خدمات عام المنفعه در بخش  حفظ منابع طبیعی و ایجاد فضای سبز در استان ارائه شده است .

مدیرکل زندان های کرمانشاه در ابتدای دیدار مدیرعامل ستاد دیه کشور با رئیس کل دادگستری استان گزارشی ازاقدام های انجام شده در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی زندانیان وخانواده های آنان را تشریح و به اجرای طرح های قرآنی پیشنهادی از سوی رئیس کل دادگستری استان  به نام حبل المتین و نورالمبین ویژه حفظ قرآن کریم و درک مفاهیم این کتاب آسمانی در بین زندانیان وکارکنان اشاره کرد.

اژدر اسدبگی در ادامه آمار زندانیان استان را در سایه تعامل بسیار مطلوب با مقامات قضایی روبه کاهش بیان کرد وخواستار تداوم همکاری در این زمینه شد.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *