قضات زن در دستگاه قضایی حضور دارند و این حضور یک ضرورت است

13:57 - 12 مهر 1393
کد خبر: ۹۲۷۹
دسته بندی: مجله حقوقی ، عمومی
خبرگزاری میزان: قاضی بازنشسته دادسرای انتظامی قضات گفت:استفاده از قضات زن در دادسراها به مصلحت مراجع قضایی و جامعه اسلامی نیست اما دردادگاه خانواده ضرورت است.

: قاضی بازنشسته دادسرای انتظامی قضات گفت:استفاده از قضات زن در دادسراها به مصلحت مراجع قضایی و جامعه اسلامی نیست اما دردادگاه خانواده ضرورت است.
محسن بنفشه در گفت و گو با خبرنگار حقوقی میزان با بیان این خبر، افزود: در دادگاه های خانواده به دلیل ارتباط نزدیک تر بین خانم ها، استفاده از قضات زن در امور مشاوره می تواند نقش موثرتری را ایفا کند.
وی با بیان اینکه در بعضی از مراجع قضایی همچون دادسراها استفاده از قضات زن به مصلحت مراجع قضایی و جامعه اسلامی نیست بیان کرد: در دادسراها بدلیل اینکه بیشتر افراد مجرم و تبهکار هستند استفاده از قضات زن به عنوان دادیار یا بازپرس مناسب نیست و بهتراست از قضات آقا استفاده شود.
بنفشه با بیان اینکه با فوت پدر یا جد پدری اطفال معمولا حضانت کودک با مادر است، گفت: در این شرایط سرپرستی کامل این اطفال با مادران ایشان خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: نظارت بر حسن انجام این امور حضانت و سرپرستی مادران پس از فوت پدر و یا جد پدری بر عهده دادستان است که توسط امور سرپرستی انجام می‌شود که با توجه به این موضوع که اکثر مراجعین امور سرپرستی خانم‌ها هستند مطلوب این است که امور سرپرستی توسط قضات خانم اداره شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *