شبکه‌های اجتماعی ملی جایگزین شبکه‌های اجتماعی بیگانه شود

14:18 - 09 مهر 1393
کد خبر: ۹۱۴۳
دسته بندی: مجله حقوقی ، عمومی
خبرگزاری میزان: مدیرکل آموزش و پژوهش سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت:شبکه های اجتماعی ملی می تواند جایگزین شبکه های اجتماعی بیگانه شود.

: مدیرکل آموزش و پژوهش سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت:شبکه های اجتماعی ملی می تواند جایگزین شبکه های اجتماعی بیگانه شود.

جعفر صادق منش در گفت و گو با خبرنگار حقوقی میزان افزود: شبکه های  اجتماعی ملی به عنوان یک راه حل ضروری ولی ناکافی برای مدیریت فضای مجازی به ویژه شبکه های اجتماعی است.

وی فراهم کردن اینترنت ملی، را نخستین گام در این راه دانست و عنوان کرد: این امر موجب مصونیت کاربران از جاسوسی و سرقت اطلاعاتی است که در این شبکه ها رد و بدل می شود.

به گفته مدیرکل آموزش و پژوهش سازمان قضایی نیروهای مسلح گام بعدی در این مسیر مدیریت مناسب و علمی بهره برداری از فضای شبکه های اجتماعی از طریق سیاست گذاری جامع و کارآمد است به گونه ای که ضمن تسهیل ارتباطات اجتماعی در این فضا ، راه را برای هر گونه سوء استفاده سیاسی، اخلاقی، امنیتی و اجتماعی ببندد.

صادق منش درادامه اضافه کرد: همانند هر ابزار و وسیله دیگری نوع استفاده از یک وسیله می تواند مشروع و مفید یا مضر و نامشروع باشد.

وی گفت: دولت باید به جای انتخاب فیلترینگ شبکه ها به عنوان سهل ترین و در عین حال بدترین راه برای کنترل این وسیله با تصویب و اجرای جدی قوانین مناسب این فضاها را مدیریت کند.

صادق منش بیان کرد: این قوانین مشتمل بر احصای تکالیف هر یک از نهادهای دولتی در این فضا، مصادیق مجرمانه ارتباطات در شبکه ی اجتماعی و نیز ضمانت های اجرایی کارآمد برای متخلفان و مهمتر از همه فرهنگ سازی برای استفاده درست از این ابزار و پیشگیری از انحراف در این زمینه است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *