چین: اجرای «برجام» کاری ارزشمند و نتیجه تلاش ایران و کشورهای1+5 است

18:40 - 26 مهر 1394
کد خبر: ۸۹۰۸۴
خبرگزاری میزان - چین با استقبال از اجرایی شدن «برجام»، تحقق آن را نتیجه زحمات ایران و کشورهای 1 +5 و سرآغاز فصل جدیدی از همکاریهای بین المللی دانست و بر تداوم نقش مثبت خود در ادامه این راه تاکید کرد.
به گزارش گروه بین الملل ، موضع چین در خصوص اجرایی شدن برجام و حمایت از آن، یکشنبه شب (به وقت محلی) از سوی «هوا چون اینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور اعلام شد و او تاکید کرد که پکن از بروز این اتفاق مهم و ارزشمند بسیار خرسند است.

وی تصریح کرد: چین همچنان به وظیفه و تلاش خود در این راه ادامه می دهد و از تمامی طرف های ذیربط نیز می خواهد راهکارهای سیاسی، اعتماد متقابل و تداوم ارتباطات را در ادامه مسیر همواره مد نظر داشته باشند.

«هوا» یادآور شد: دستیابی به توافق جامع به آسانی به دست نیامده و در مسیر خود با دشواریهای فراوانی مواجه شده است. بنابراین تمامی طرفها باید ضمن قدر دانستن آن، شرایط مثبت کنونی را تا حصول کامل نتایج مد نظر داشته باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با بیان اینکه «برجام» که به منظور حل مسائل مربوط به برنامه های هسته ای ایران از امروز (18 اکتبر) اجرایی می شود، در واقع سرآغاز جدیدی از همکاریها و مراحل عملیاتی سازی این توافق را رقم خواهد زد که بر اثر تلاش مستمر ایران و کشورهای شرکت کننده در مذاکرات به دست آمده است.

«هوا چون اینگ» با تقدیر از تلاش همه کشورهای شرکت کننده در مذاکرات هسته ای ایران گفت: پس از دستیابی به توافق جامع نیز کشورهای ذیربط برای حل همه جانبه و کامل موضوع هسته ای ایران با اعتماد و با اتکا به راهکارهای سیاسی گام برداشته اند که این مساله برای پکن قابل تقدیر است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین بار دیگر تاکید کرد که کشورش همواره با حساسیت این موضوع را پیگیری کرده و همچنان به نقش پررنگ خود در خصوص این مساله بویژه بازطراحی راکتور آب سنگین اراک ادامه می دهد.

«هوا» همچنین از همه کشورهای شرکت کننده در مذاکرات هسته ای ایران که توانستند بر اساس زمان بندی مشخص شده تایید «برجام» را عملی سازند، تقدیر کرد و از آن به عنوان کاری ارزشمند نام برد.

انتهای پیام /


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *