248زندانی جرائم غیر عمد در انتظار کمک خیرین هستند

12:03 - 23 مهر 1394
کد خبر: ۸۷۹۲۸
دسته بندی: مجله حقوقی ، عمومی
خبرگزاری میزان- مدیر کل زندانهای استان کردستان از آزادی 70زندانی جرائم غیر عمد در شش ماهه نخست سال جاری در این استان خبر داد و گفت: در حال حاضر هم 248زندانی جرائم غیرعمد در زندانها در انتظار کمک خیرین هستند.
«اسدالله گرجی زاده» در گفت و گو با با اشاره به برگزاری جلسه ستاد دیه استان کردستان گفت: حضورافرادی با جرائمی همچون مهریه، نفقه، تصادف، مالی (به غیر از کلاه برداری) و غیره در زندان علاوه بر اینکه هیچ گونه تاثیری در حل مشکلات آنها ندارد، افزایش آسیب های اجتماعی و تبعات مجازات زندان برای آنان را نیز در پی دارد..  
 
مدیرعامل ستاد دیه کردستان با بیان این مطلب که در حال حاضر 248زندانی با جرائم غیرعمد در زندانهای استان تحمل حبس می کنند، گفت: خوشبختانه در سال جاری با کمک های ستاد دیه استان و خیرین، بیش از 70 زندانی جرائم غیرعمد به آغوش گرم خانواده هایشان بازگشتند.  
وی افزود: از این تعداد 248نفرزندانی،164نفر دارای محکومیت های مالی،39نفر محکومیت مهریه،7نفر نفقه و 28نفر محکوم به دیه هستند.

گرجی زاده مبلغ مورد نیاز برای آزادی این تعداد زندانی جرائم غیرعمد در استان را حدود 6 میلیارد تومان دانست و افزود: قربانیان اصلی مجازات حبس خانواده های زندانیان می باشند که خوشبختانه ستاد دیه استان با درک این مهم و با همکاری و همدلی خیرین استان، تلاش های زیادی را برای آزادسازی این دست از زندانیان انجام می دهد.  

گرجی زاده زندانیان با جرائم مالی، مهریه و تصادف را به ترتیب دارای بیشترین جمعیت آماری در حوزه زندانیان جرائم غیر عمد دانست و اظهار نمود: توجه ویژه به بیمه نامه های وسائل نقلیه و میزان بازپرداخت خسارات از سوی آنان، معقولانه بودن میزان مهریه و آگاهانه بودن ازدواج ها، توجه طرفین معاملات به قانونی بودن نوع معامله و غیره  تاثیر فراوانی در کاهش جمعیت زندانیان جرائم غیر عمد در زندانها دارد.

مدیر عامل ستاد دیه استان کردستان خطاب به خیرین و مردم گفت: افرادی که تمایل به گره گشایی از مشکلات خانواده زندانیان و آزادی زندانیان جرائم غیر عمد دارند می توانند کمک های خود را به شماره حساب سیبا بانک ملی (0105951078004)واریز کنند.

انتهای پیام/
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *